Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az ha nem akarok 8...

Normális az ha nem akarok 8 órát dolgozni azért hogy meg tudjak élni? Nem akarok robotolni és munkának élni.

Figyelt kérdés
Szóval úgy értem hogy nem akarok heti 5 napot dolgozni 8 órába életem végéig és 'napról napra' megélni. Oké össze lehet gyűjteni egy jó házra mondjuk külföldi munkavégzéssel 6-7 év alatt. Egy jó autóra 4-5 év alatt. öltözködni elmenni ide oda megint elvesz 2-3 évet. És csak dolgozol dolgozol dolgozol. Mi értelme ennek? én ha nem leszek sikeres öngyilkos leszek nem akarok szopni életem végéig. 18 éves vagyok jelenleg. 25 éves koromig akarok sikeres lenni ha ez nem megy akkor történik az hogy megölöm magam.
2017. nov. 3. 22:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ki mész dolgozni külföldre.

5- év alatt megkeresheted 2 lakás árát is akár.

Utána kiadod a lakást,a másikban laksz.


Pesten 150 ezerért is adnak ki lakást.

Ennyiből saját lakásban simám meg lehet élni,és többé dolgoznod sem kell.

Ha kicsit jobb életre vágysz,akkor elmész részmunkaidős munkára,kiegészítésnek,így akár még szórakozásra is jut.


Amúgy én is hasonló vagyok,de én nem is tudnék 8 órában dolgozni a szociális fóbiám,generalizált szorongásom miatt nem is tudok idegen helyen tartózkodni ennyit.

2017. nov. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nagyon nem normális

Akkor mit mondjon az napi 14-15 órát dolgozik?"


Szerinted ki dolgozik ennyit?

Senki.Ezt nem lehet bírni,még a 12 óra után is szokott lenni pihenőnap.

Nem lehet hosszú távon csinálni,heti 5 nap egymás után.

2017. nov. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Vagy keress,egy idős nénit vagy bácsit,akinek nincs senkije.

Lehet beteget is ápolni.


Van olyan ismerősöm,aki így jutott lakáshoz.

2017. nov. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

"Szerinted ki dolgozik ennyit?

Senki.Ezt nem lehet bírni,még a 12 óra után is szokott lenni pihenőnap.

Nem lehet hosszú távon csinálni,heti 5 nap egymás után."

Hahaha... nem tudjátok ti mi a heti 7 nap 12 órázás. :D Ha végre otthagytok egy ilyen helyet, rájöttök hogy soha többé nem akartok dolgozni.

2017. nov. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

"Hahaha... nem tudjátok ti mi a heti 7 nap 12 órázás"


Törvényesen biztosan nem.

Gondolom,hogy vannak ilyen munkák,feketén.

De ettől függetlenül nem hinném,hogy valaki is bírná 1-2 hétnél tovább.

2017. nov. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Nézd,az egész kapitalizmus arról szól,hogy hogyan lehet megélni munka nélkül,vagy minél kevesebb munkával.

Vagy hogyan lehet rövid vagy hosszabb távon meggazdagodni,hogy később egyáltalán ne kelljen dolgozni.


Vannak,akik már 40-45 évesen "nyugdíjba" mennek,annyi vagyont összeharácsolnak,hogy ne kelljen egész életükben dolgozni.


Egyik ismerősöm most halt meg 64 évesen,1 évet volt nyugdíjas.Az egész életét ledolgozta,befizette a nyugdíjjárulékot,és most a föld alatt van.


Ez aztán az élet...


A mai fiatalok látják ezt,senki nem akar így járni,hogy belehaljon a munkába.

2017. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok látják ezt,senki nem akar így járni,hogy belehaljon a munkába.


Persze, hogy ezt senki sem akarja, de az megvalósíthatatlan, amit a kérdező szeretne. 25 éves korában nem lesz "sikeres" még, bár neki nem tudom, hogy mit jelent a siker. A szavaiból azt veszem ki, hogy 7 évet akar dolgozni (szerintem még érettségi előtt áll, azt sem tudja, hogy mit akar), és ennyi idő alatt akar annyi pénzt szerezni, hogy soha az életben ne kelljen dolgoznia. Nem tudom, hogy miért nem érzi, hogy ez nagyon nem reális. Lehet reális mondjuk, de akkor lottószelvényeket töltögessen, de ahhoz is pénz kell, meg azt a hatalmas nyereményt is el lehet herdálni, ha meggondolatlanul elkezd költeni.


Ébredj fel, kérdező és legalább egy jó szakmát csinálj, az is több, mint a semmi. De arra készülj fel, hogy 5 napon keresztül fogsz 8 órát dolgozni.

2017. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó,hát még 18 éves.

Még nem látja át az életet,25 évesen nem lehet senki sikeres,onnan kezdődik kb az út a siker felé,nem ott ér véget.


Az viszont jó lenne,ha minél több embernek több igénye lenne annál,hogy napi 40 órát vagy többet dolgozik szimplán a megélhetésért.

Szerintem teljesen érthető.Nézz rá a 40 feletti lakosságra!A többsége teljesen kiégett,belefáradt abba,hogy pusztán a megélhetésért robotol ennyit.

És sokan még megélni sem tudnak.4 millió ember él létminimum alatt.


Egyszerűen rossz a rendszer.

Ha sokat kell dolgozni,akkor az ember már kapjon is érte valami,legyen rá igény.

Ha pedig nem akarnak többet fizetni,akkor legyen csökkentett munkahét,3 napos hétvége,vagy 35 órás munkahét.

Jelenleg borzasztó állapotok uralkodnak,mert az emberek eltűrik ezt az állapotot.

2017. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Arra akartam utalni,ha jobbak lennének az arányok,nagyobb lenne az elismerés,akkor többen is akarnának dolgozni,mert látnák értelmét.


Ilyen viszonyok között pedig ne csodálkozz,ha sokan arra hajtanak,hogyan tudnak valamilyen passzív jövedelemből (is) megélni.


Van olyan ismerősöm,aki külföldön dolgozik,1 év alatt 10 millió Ft-ot takarított meg,mert hiányszakma,amiben dolgozik,és minden pénzt félre tesz.

Azt tervezi,hogy dolgzoik még vagy 5 évet kint,és itthon ingatlanba fekteti.

Utána pedig dolgozni fog,de nem ennyit,mint most.

És nem akar 60 felett nyugdíjba menni.

2017. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik ismerősöm gyógyszerész,és megtanult norvégul,mert ott kb 1,5 millió Ft-ot keres havonta.
2017. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!