Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érez olyat egyedül,...

Más is érez olyat egyedül, hogy valami figyeli őt?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta furcsa érzésem van. Otthon, egyedül nem tudom jól érezni magam, megfelelési kényszerem van, mint társaságban. Olyan, mintha valami látna engem... Úgy érzem, mintha ennek a valaminek meg kellene felelnem, ezért az sem mindegy hogy mit csinálok otthon, munkahelyen a wc-ben, vagy bárhol ahol csak én vagyok.


Mindig, mindenhol ott van egy furcsa érzés. Hogy valami néz engem. Azért nem valakit írok, mert nem egy ember képét társítom az érzéshez (pl. anyámét, aki pár éve meghalt), sőt nem is tudok képet társítani hozzá. Talán valamilyen entitás, egy másik dimenzióból, vagy időből, vagy tökömtudja honnan, de nem vagyok egyedül. És ez nagyon zavar.


Olyan, mintha emiatt saját magam gátja lennék. Minden nap ugyanazt csinálom, nem mozdulok ki a komfortzónámból. Ugye mondják, hogy az segít, de én nem vettem észre. Inkább csak jobban szorongok egy új szituációban, mint a jól megszokott négy fehér fal között. Amikor elérném a fényt, ez a valami visszahúz a sötétségbe.


Nem hiszem, hogy skizoid zavar lenne. Dolgozok, menő irodában nemzetközi cégnél. Szociális kapcsolataim minimálisak, leginkább kerülöm az embereket, kerültem mindig is. A depresszióban az a rossz, hogy társaságban is magányos vagyok.


Szedtem már nyugtatókat, próbáltam egy rakás drogot, napi szinten iszok 2 éve (bár most száraz novembert tartok), jártam pszichiáterhez is pár hónapig. Mondják hogy egyszer fent, egyszer lent, és valóban néha egészen jó az élet, de legtöbbször csak üresség és végtelen szorongás...


De mindig ott az az érzés hogy meg kell felelnem VALAMINEK. De véletlen sem azt csinálom, amit igazán szeretnék.


Mert nem tudom, hogy mit szeretnék.



2017. nov. 5. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi.. sajnos másnak is van ilyen "haverja". Nekem is. De ahogy írtad is fent okosan. Megfelelési kényszer + egyfajta szeretethiány. Történt veled valami, amitől kialakult? Bár írod, hogy édesanyád meghalt. Ez is lehet egy ok. Osztálytársak nem csesztettek? Vagy más hasonló atrocitás nem ért?
2017. nov. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Apáméknál elég rideg volt lakni. A mostohaanyám pedig egy primitív akaratos nő. Például nem ehettem annyit, amennyi jól esik, csak annyit amennyit kaptam. Pedig volt pénzük szarásig.


Ex barátnőm meg egy energiavámpír volt. Nem egyszer emelt rám kezet, ha valami nem tetszett neki. Én meg hagytam magam, mert féltem a magánytól.

2017. nov. 5. 01:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Ajajajajajaj... nálad komoly bajok vannak. Paranoiás vagy, depressziós, aszociális, szorongsz, drogoztál, most alkoholista vagy, nem tudod, mit szeretnél, és hagytad magad verni egy nőnek...

Ha menő irodában dolgozol, akkor van pénzed. Szóval keresd meg a környéken a legjobb pszichológust. Ne pszichiátert, rajtad az nem segít, ha teletömnek nyugtatóval. Pszichológust keress.

2017. nov. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha akarod tudunk kicsit dumálni. Hasonló cipőben voltam (minimálisan még most is) Nem megoldhatatlan a dolog. Sőt! De tény, hogy k×××a macerás szembe nézni az egésszel.
2017. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én mindig rejtett kamerák után kutatok, neked nem befolyásolja ez azt amikor pl magadhoz nyúlsz, vagy nővel vagy?
2017. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mindenki egyedül van, és úgy is döglik meg
2018. márc. 2. 20:58
 7/10 A kérdező kommentje:
valaki ha segítene, az nem lenne olyan szar. mint egyedül lenni
2018. márc. 2. 20:59
 8/10 A kérdező kommentje:
szeretem kinyalni a nők ánuszát, anál nincs jobb. najó még pár dolog de erről nem beszélhetek
2018. márc. 2. 21:01
 9/10 A kérdező kommentje:
nincs dolgom már ezen a bolygón, megyek tovább
2018. márc. 2. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy mostanság?
2020. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!