Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek meg fogok őrülni?...

Szerintetek meg fogok őrülni? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Már nagyon kicsi, 6 éves korom óta erősen szorongok, és kényszerbetegségre jellemző tüneteim vannak.(Azért csak jellemző, mert kényszer cselekvéseim nincsenek,csak gondolataim) Rendszeresen járok pszichológushoz, de már pszichiáternél is voltam.

Most, jelenleg nem tartam magam őrültnek, de nagyon félek, hogy meg fogok bolondulni, mivel a családomban, anyai nagymamám felől idős korára mindenkinek elment a józan esze, megzavarodott. Eddig a nagymamám normális volt, de már most így 70 felett ő kezd elmezavaros lenni, és nagyon félek, hogy én is örököltem, és a génekre vezethető vissza nálam az az egész szorongásos, kényszeres dolog.



2017. nov. 10. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat gondolkozol ezen akkor tényleg meg fogsz őrülni de ha eltereled a gondolataid társaságba mész akkor nem.
2017. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az idős kori mentális történések teljesen más tőből fakadnak. Nagyon nagy valószínűséggel nem fogsz megőrülni, csak szorongsz. Akik " megőrülnek" nem szoktak tartani tőle... Gyógyszer és pszichoterápia együtt a leghatékonyabb, csak mivel a kényszeresség szívós tünet kitartás kell ebben is!

( ez a szakterületem)

2017. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!