Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, mit...

Depressziós vagyok, mit tegyek, hogy ne legyek ilyen állapotban?

Figyelt kérdés
Örök életemben depresszós hajlamú voltam, és most is az vagyok. Néha annyira rossz, hogy elviselhetetlen. Szoktak lenni öngyilkos gondolataim is, az utóbbi időben egyre gyakrabban. Ezt nem mondtam senkinek. Egyébként, normális esetben nagyon vidám vagyok, szeretek viccelődni, az emberek pedig rendesnek tartanak. A depresszióm egyik fő oka az, hogy soha ne érzem magam elégnek. Minél többet teszek másokért, annál rosszabnak érzem magam. Valamint az is probléma, hogy igy nem találok magamnak senkit, mert soha nem érzem magam elégnek jónak a páromnak. Volt olyan több is, aki azt mondta legjobb ember vagyok, akit ismer.. én legrosszabbnak látom magam, csak a hibáimat veszem észre és hiába tudom, hogy vannak értékeim, ezeket mindig elfelejtem és csak azt látom, hogy mindig rossz vagyok. Mit tegyek ez ellen? Hacsak lehet, gyógyszert nem akarok szedni..
2017. nov. 12. 13:50
 1/1 anonim válasza:

Valószínüleg bipoláris zavarral is küzdesz.Hogy ha valóban ilyen súlyos a dolog akkor mindenképpen keress fel egy szakembert. Ő tudni fogja hogy mit kell tenni, azonban mindenképpen több idő igényel.


Nem feltétlenül kell gyógyszert szedned, azonban benne van a pakliban hogy hormonális eredetű a probléma. Hogy ha ez a helyzet vannak korszerű készítmények már rá, (nem Xanax és társai)


De az is lehet hogy egy személyiség fejlesztő térning is kihúzhat a gödörből.


Ne félj segítséget kérni! Sok sikert és kitartás kívánok!

2017. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!