Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám?

Mi lehet a problémám?

Figyelt kérdés
Kicsit összetett a kérdésem. 20-as éveim elejét taposó nő vagyok. A problémám már nem most kezdődött, de mostanság eléggé tetőzik. Nagyon sokat szorongok, idegeskedek, kattogok a dolgokon. Sokszor van erős szívdobogásom, zaklatott vagyok, kavarog a gyomrom és elég sokat járok wc-re. Nagyon megnehezíti a napjaimat mert sokszor pánikolok azon, hogy ha buszra kell szállnom, hogy rosszul leszek. Taszít a tudat hogy utaznom kell, hogy ülnöm kell valami kötött helyen. Ez azért sem jó, mert egyetemista vagyok és végig kell ülnöm előadásokat stb. Konkrétan soha nem hánytam, soha nem volt konkrét nyoma a dolgaimnak, csak az inger van meg és a félelem, hogy történik valami. Mindemellett kényszeres dolgai vannak, amik tudom, hogy már nem a normális szinten járnak. Sajnos elmondható, hogy elég sok rossz családi dolog ért az évek során, amiket próbáltam magamban tartani, több kevesebb sikerrel. Félek, hogy a jövőmre nézve hatással lesz ez a tanulmányaimra és az életemre, párkapcsolatomra is. Valamiért úgy gondolom hogy a tüneteim inkább pszichés és lelki eredetűek mintsem konkrét fizikai egészségügyi problémák. Valakinek van tapasztalata? Háziorvoshoz ilyennel érdemes fordulni? Más városban tanulok, mint lakom és a szüleimnek még soha nem említettem ezt a dolgot. Velük élek, csak mellette kollégista vagyok.

2017. nov. 12. 14:56
 1/3 Unikornispata ***** válasza:
100%
Nekem hasonló tüneteim voltak,azt hiszem ez szorongás/pánikbetegség.Én nagy nehezen meg tudtam oldani magamban,de ez beletelt fél évbe.Legjobb magánorvoshoz menni,mert az államison sosem kerülsz sorra...Szerencsére nekem végül nem kellett senkihez sem mennem,de kegyetlen volt.Én is egyetemista vagyok...
2017. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hogyan küzdötted le egyedül?
2017. nov. 12. 15:12
 3/3 Unikornispata ***** válasza:
Igazából nekem volt egy komoly gyulladásom jó pár éve,amit nem kezeltek,mert nem jöttek rá-nevetséges...Akkor már szóba jött daganat is többek között.Nagyon rosszul voltam,úgy éreztem,meghalok:nem tudtam enni,de a minimális táplálék is rögtön kijött,szinte gyümilevek tartottak életben.Fiatal lányként nagyon roszs volt,hogy nem vettek komolyan az orvosok.Fél évnél is több telt el,mire kiderült,hogy egy foggyökér gyulladás okozta.Tehát za egész elkerülhető lett volna.Na most ez egy olyan rossz élmény volt,hogy ezek után 6 évvel már megérettem arra a szintre,hogy okés,van ez a pánik dolog,de hogy ez mégis jobb mint a másik volt,Ott nem tudtam túl sokat tenni-de ennél csak te magad tudod meggyógyítani önmagadat.Mert ez a betegség nem létezik akkor,ha te azt nem hagyod.Sajnos én is hagytam,hogy kialakuljon,de rögtön kapcsoltam is,hogy ez nem okés így.Néztem videókat arról,hogy hogyan kell levegőt venni.Nevetségesen hangzik,de enélkül nem ment volna.Volt,hogy olyan hevesen kapkodtam a levegőt,hogy szinte megfulladtam,ilyenkor kell szépen sebtapasszal leragasztani a szádat,hogy az orrodat kényszerítsd légzésre.A citromfűt nyomatni kell,magnéziumot szintén.DE a legfontosabb,hogy tudatosítanod kell,hogy így nem lehet egy életet leélni.Meg kell keresni,hogy neked konkrétan mi váltotta ki,és ezt gyökerestül kiírtani.Nekem több dolog idézte elő,szép lassan fel is számoltam mindet,elrendeztem a lelkemben.Remélem,hogy neked is menni fog.Ha gondolod,priviben mesélj az életedről,ha tudok,segítek rájönni a probléma gyökerére :)
2017. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!