Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öt éve vagyok xanax függő....

Jeverezi kérdése:

Öt éve vagyok xanax függő. Hogyan szokhatnák le róla? Napi másfél szemet szedek (0,25 mg dózisból). Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pszichiáternőm erre jól rászoktatott és azóta függő vagyok öt éve. Eleinte három szemet szedtem naponta. Kb egy éve már csak két szemet és már két hete csak másfelet. Mikor szokhatok le erről végleg? Mert idege vagyok hogy nem szedem és megvisel.

2017. nov. 13. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért szeded egyáltalán, mi volt az oka annak, hogy elkellet kezdened szedni ?
2017. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szorongás, idegesség volt az oka.


De te vak vagy? AZt kérdeztem hogyan szokhatnák le róla!! Azt mond meg

2017. nov. 13. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire le tudtad csökkenteni, akkor a többi is menni fog. Csak ebben az a bibi, hogy előbb-utóbb kell helyette valami más. A probléma gyökerét kell megkeresni, azt gyógyítani, de nem töménytelen mennyiségű gyógyszerrel.

Egyébként a te dózisod nem is vészes. Én napi 7 mg-ról szoktam le. Mielőtt privátban kérdezne bárki is, ideírom inkább, hogy kórházi felügyelet mellett, először más gyógyszerekkel helyettesítve, hogy ne legyenek baromi durva elvonási tüneteim. Terápia, tesztek, kutyasegge, de legalább jól voltam sokáig.

2017. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
0.25 mg az babafing dózis. Főleg 5 év után. Sztem ez nálad már csak placebo hatas miatt hat. Csak tedd le. Ha akarod. De miért akarsz szembemenni az orvosoddal?
2017. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Le fogod tudni tenni, de helyettesítened kell pár pohár citromfű teával, vagy citromfű-valeriána kapszulával. Egy idő után azt is elhagyhatod, ha úgy érzed, már nem kell. A sport, és magas hatóanyagú B vitamin, valamint a szerves magnézium nagy adagban segít leszokni.
2017. nov. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit szedsz már az semmi.

5 évig szedtem naponta 40-50mg-ot amit hihetetlenül szégyellek!!!!

Fél év alatt tettem le 0,25ig naponta / két naponta .

Nagyon stresszes helyzetekben veszek be vagy ha el kell menjek itthonról 0,25t .


Ha leszoktal nem kell helyette más egy idő után se ! Ez hülyeség !

Engem is megvisel a mai napig. Minden nap morgolodok , feszült vagyok. Erős szívverés ..és sorolhatnám . De jó érzés nem a gyógyszerrel kezdeni a napot, gyógyszerrel elmenni mindenhova. Régen meg se mertem mozdulni nélküle. Már nem érdekel ha véletlen itthon hagyom.

Folyamatosan csökkentsd ahogy eddig , úgy ahogy te jónak érzed .


Kitartás !!!!

2017. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os! A 40-50 milligramot te honnan szerezted naponta? Aaaaz nagyon durva. Én vagyok a 7 mg-os, de azt is 3 helyről. Lakóhelyi háziorvos, anyám háziorvosa, plusz olyan helyen dolgoztam, ahol egy szívsebész felírta. Egyik sem tudott a másikról. A xanax 21 db-os, ha jól emlékszem 0,5-ös-ből. Te hogy???? Privátban is megírhatod, ha nem akarod ide kiírni.
2017. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Privi
2017. nov. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már csak egy szemet szedek naponta 0,25 mg-t! :)))
2017. dec. 19. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!