Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Óraállítás miatt depresszió?...

Óraállítás miatt depresszió? El fog múlni?

Figyelt kérdés
Sose okozott még nálam különösebb gondot az óraállítás, voltak évek, amikor kifejezetten szerettem, hogy hamar sötétedik. (sötétben este a karácsonyi fényekben sétálni meg ilyenek) De most nem tudom mi van velem, nagyon kikészít, depressziósnak érzem magam, állandóan fáradt vagyok, szomorú, mintha nem is lenne nappal, elvesztettem az időérzékem. Olyan, mintha a párommal is kevesebb időt töltenénk együtt, pedig nem így van, de nyáron munka után még olyan sok időnk volt estig, most meg már este van mikor találkozunk. Mi lehet az oka, hogy ebben az évben különösen megvisel? Csak az tart életben, hogy december 21-től már hosszabbodnak a nappalok és megyünk újra a tavasz felé. Meg, hogy gyorsan telnek a napok, hetek, hónapok.
2017. nov. 15. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez inkább a fényhiánnyal van összefüggésben, mintsem az óraátállítással. Ne legyél sötét helyen.
2017. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És különben is a délutánok kb dec 10-től hosszabbodnak. (A délelőttök meg kb január 2-től)
2017. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rohadjon meg, aki kitalálta azt a nyomorult óraállítást! Nekem elég vacak az idegrendszerem (vegetatív) és nagyon megéreztem most az óraállítást, pláne hogy vérnyomás csökkentőket szedek reggel és este.Eléggé megzavarta a bioritmusom, érezte a szervezetem, hogy be kéne venni, de kelhettem fel emiatt korábban.Most már kezdek átállni rá, de még mindig nem tökéletes, depis vagyok és ideges, mert egyből besötétedik.Olyan, mintha a semmire menne el a nap.Amúgy is utálom a telet!
2017. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha jól értelmezem az Utolsót (ideje '17.11.17.), akkor azzal van gondja, hogy VISSZA MIÉRT kellett állítani ősszel. ez esetben ne az rohadjon meg, aki kitalálta a nyári időszámítást, ugyanis a téli volt az eredeti. ha csak azt használnánk, ugyanaz lenne a következő teleken, ami az utóbbi években is volt és ami a ny.i.sz. bevezetése előtt is volt, vagyis a korán sötétedés. ellenben az állandó t.i.sz. esetén nyáron már nagyonmax 8-ig tartana csak az a "hosszú" világos este (ami úgy már nem is annyira hosszú, igaz?), és már 4-kor lenne reggel. Kinek kell az utóbbi eset, mikor az átlagember 6-7 közöttől van fent 21-22 közöttig? jobban kerül a világos időszak ebbe az óra szerinti intervallumba a ny.i.sz esetén.


visszatérve az utsó kommentelőre, ha ő továbbra is a világos estéket szereti és ősszel tényleg az aktuális átállással gyűlt meg a baja (és ha jól értem, legutóbb a Kérdezővel is ugyanez volt a helyzet), akkor ne a hajdani kitalálót okoljátok, hanem akik inkább azokat, akik továbbra is megtartanák az állítgatást!

Megj.: lehet utálni a tavaszi átállítást is, de sztem csakis magát az átállítást utálják akkor (és max az azutáni pár napot az esetleg nehéz átállásunk miatt(, de tuti ők se utálják a későbbiekben a későbbi sötétedést! Szóval, az egyik leendő tavaszi előreállítás is elkerülhető, mondjuk úgy is, ha előtte az őszi maradna el!

2018. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!