Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmi kedvem élni.17 éves...

Semmi kedvem élni.17 éves elkényeztetett lány vagyok, és az egész életem pont olyan, amilyennek sose akartam hogy legyen. Van kiút?

Figyelt kérdés

Mostanság jöttem rá, hogy sosem tudtam kiállni magamért, és azokért a dolgokért, amik számomra tényleg fontosak voltak.

Úgy érzem senkim sincs, mert csak magam köré gyűjtöttem embereket, a végén már az se érdekelt hogyan, csak hogy legyen valaki. Semmi tartásom nincs. És közben magamat is elveszítettem. Nincs akaretőm, motiválatlan vagyok, folyton csak panaszkodom, hazudok, halasztok mindent és közben undorodom magamtól. Látom hogy régi barátaim mennyire boldogok, vagy még ha nem is, de élik az életüket, én meg csak irigykedni tudok, bár már azt se mert inkább eltaszítottam őket magamtól. Fogalmam sincs mi ez de már semmi kedvem hozzá, öngyilkos se tudnék lenni, de elegem van, nem tudok szeretni, csak idegesít hogy másoknak megy tiszta szívből én meg már képtelen vagyok. Nincsenek igaz barátaim, aki van, az is antiszociális depressziósnak hisz (jogosan) vagy nem is érdeklem.

És közben belül nagyon minimálisan érzem, hogy mi is lehetett volna belőlem, de már úgyis mindegy mert ez lettem egy önsajnáló, megbízhatatlan, semmilyen jó tulajdonággal nem rendelkező zsák szar.

Pszichológusoz járok,de nem érzem hogy segítene...:(

Mit gondoltok? Mi segítene? Senki se akar barátkozni velem mert ezt mind látják rajtam, amiket leítam.


2017. nov. 15. 19:33
 1/5 anonim válasza:
Ha valóban ez vagy TE, akkor sose sajnáld magadat azért aki vagy! Ha pedig úgy érzed ez nem a valódi éned, akkor változtass a dolgokon amik nem tetszenek. Az élet nem bonyolult, csak az ember gondolja túl.
2017. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát a legelső lépést, a beismerést már megtetted. Szerintem most meg kell próbálnod kicsit elszakadni attól, hogy mások barátságában keresd a boldogságot, ehelyett inkább találd meg magadban. :) Ha magad nem szereted, más sem nagyon fog...
2017. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van azt hiszem abban hogy mindig mások barátságában kerestem a boldogságot. talán ezért is veszítettem el magam.

De hogy? Semmi nincs, amire büszke lehetnék, amit szeretnék magamban.

2017. nov. 15. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, keresned kell ilyen valamit, nincs mese. :) Egyszerűbb azzal kezdeni, hogy mit csinálsz szívesen, mibe vagy hajlandó sok energiát fektetni, hogy jó legyél benne.
2017. nov. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jár j el könyvtárba, olvass filozófia, pszichológia, vallás könyveket, vagy ami még érdekel. Segít a világ megismerésében és megtalálni magad. Azaz szellemi keresés ajánlott.
2017. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!