Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Padtársam egyetemen 10 perc...

Padtársam egyetemen 10 perc alatt megevett három tábla milka csokit. Összesen 1800 kalória volt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Vagy mi lehet az oka hogy valaki ennyire édesszájú? Jó egy tábla még belefér szerintem na de összesen 30 deka csoki tíz perc alatt? és zabálva ette. Nem tudom ennek mi értelme van. Kérdeztem azt mondta hogy nem tudja abbahagyni. Ez beteges már? A pad alatt ette mert nem akarta hogy lássák mennyit eszik.

2017. nov. 16. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális, cukorbeteg lesz, tönkre megy az epéje, mája.
2017. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha előtte ki is bontotta őket, akkor nem olyan vészes.
2017. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Ez nem betegég, egyszerűen csak idióta. Lusta arra, hogy vissza fogja magát, majd ha súlyos cukorbetegsége lesz és az orvos szembesíti a tényekkel, hogy miket okozhat a cukorbetegség, ezek mellett meg is halhat, majd akkor megtanulja kontrolálni magát. Főleg majd ha tűvel tolhatja magába az inzulint!
2017. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Sok cukortól nem lesz valaki cukorbeteg nekem 10 éves koromba volt ilyen hogy ennyi csokit ettem,ha nem jutottam cukorhoz szenvedtem.Nem lettem cukorbeteg persze a túlsúly miatti striák még látszanak.
2017. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keveset tudunk róla. Ha ez mindennapos, akkor Binge Eating Disordernek/túlevéses zavarnak hívják, de ha csak ritkán csinál ilyet, nem kell vele foglalkozni, nálam is becsúsznak napok, amikor nem bírom abbahagyni a zabálást, ez teljesen normális.
2017. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt mondja óra után hánytatta magát és kihányta4
2017. nov. 17. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor bulimiás lehet, vagy bulimianorexiás (egy ideig éhezteti magát, aztán bezabál és kihányja mindet).

Főleg a hánytatás a beteges, sokkal veszélyesebb mint a zabálás.

Ilyen problémákkal erősen ajánlott pszichológust felkeresni.

Ha jóban vagytok annyira, próbálj meg elbeszélgetni vele erről, mondd el neki, miért veszélyes a bulimia (bele is halhat, de ezeket nagyon hosszú lenne leírni, nézz utána a neten) és vedd rá, hogy akarja a változást, egy normális életet. Ha ez megvan, egy pszichológus könnyen segíthet rajta, ha hajlandó felkeresni, viszont ha nem látja be hogy problémája van, sok mindent nem tudsz vele kezdeni. Gondolom nagykorúak vagytok mindketten, a szülei nem küldhetik kórházba de beszélhetsz velük, és összefoghattok hogy segítsetek a barátnődön. Ha van barátja és közelebbi barátai, őket is bevonhatod.

2017. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!