Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez lehet OCD vagy...

Szerintetek ez lehet OCD vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés
Folyton úgy érzem, kattognom kell a torkommal és nehéz ellenállni. Legutóbb 9 évesen volt ilyen, de most megint van (15 vagyok). Stresszhelyzetben jobban előjön (mostanában gyakori). Egyfolytában kopogtatom az ujjammal a toll/ceruza végét az iskolában, igaz, csak halkan. Azon kapom magam, hogy számolom a láncszemeket horgolás közben, a téglákat a járdaszegélyen, a DVD-ket, könyveket, kazettákat a polcon. Nem merek közel állni az úttesthez és a sínekhez a busz- és villamosmegállókban, mert félek, hogy valahogy beesek, belöknek a sínek közé, vagy elmerengek és elindulok az úttest felé. Gyakran olyan gondolataim vannak, hogy pl. mi van ha elveszítem a lábaimat, apukám meghal meg ilyenek, és már sírtam is ezeken, suliban is órán. 3-5 percenként leveszem a hátizsákomat az utcán, hogy rendesen be van-e húzva a cipzár, holott emlékszem rá, hogy behúztam. Ha ideges vagyok, nyöszörgök,pedig nekem is kellemetlen, ha valaki hallja. Nagyjából naponta 2x párosával kell pislognom úgy, hogy halljam, ahogy kicsit cuppan a szemem.

2017. nov. 20. 16:01
 1/3 A kérdező kommentje:

2-3x visszamegyek megnézni, hogy bezártam-e az ajtót. Pár hete van ez. Tudom, menjek orvoshoz meg ilyenek, de csak sokkal később futja az időmből, még hónapok. Szerintetek? :s


(Bocsánat, hogy külön írtam ide a második felét, de nem engedte kiírni a kérdést, amiért ilyen hosszú.)

2017. nov. 20. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Valamilyen kényszerbetegséged van. Ne várj hónapokat, de - legalábbis első körben - ne orvoshoz menj, hanem szüleiddel együtt keressetek egy olyan pszichológust, akinek ez a szakterülete.
2017. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen,én is úgy gondoltam, hogy előbb pszichológust keresünk. Sajnos tényleg egyáltalán nincs időm egészen január elejéig. :( Pedig az én szemszögemből is elég aggasztó, hogy tudom, hogy 179 szem gabonapelyhet ettem. Tetszik, hogy itt ilyen segítőkészek az emberek! :)
2017. nov. 20. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!