Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bőrtépkedésről leszokás? Hogyan?

Bőrtépkedésről leszokás? Hogyan?

Figyelt kérdés

A számról folyamatosan tépem a bőrt :/ Már 6 éve folyamatosan.Képtelen vagyok leszokni róla,pedig nagyon igyekszem,de állandóan késztetést érzek rá.Bizsereg a szám és nem bírom megállni,hogy ne tépkedjem.Már mások előtt nem csinálom,csak otthon mikor egyedül vagyok,bár mások előtt is szoktam,de akkor csak picit harapdálom,hogy ne vegyék észre.

Esténként is sokszor csinálom,viszont akkor nagyon.Addig csinálom,amíg nem érzem a vér ízét a számban :S Persze utána meg csíp a szám és bizsereg,szóval még jobban piszkálni akarom.


Hogyan tudnék leszokni róla ? A kezemet igyekszem elfoglalni,pl.egy tollal vagy valami mással.Próbáltam rágózni,cukorkát majszolni,de nem csinálhatom örökké.



2017. nov. 20. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez csak tünet a stressztől, nem maga a "betegség". Ha erről leszoknál, elkezdenéd a körmödet rágni, a hajadat tépni, szipogni, akármi. A stresszt, szorongást kell megszüntetni, először is az okának a kikutatásával, utána stresszcsökkentő technikákkal, pl jóga, autogén tréning, esetleg citromfű tea.
2017. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Dermatillománia. Kényszerbetegség. Nagyon nehezen lehet leszokni róla, mivel ez nem csak egy "rossz szokás". Szerintem egy pszichológus tudna segíteni.
2018. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!