Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kellene tennem?

Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Elég sok problémám van, de senkit nem akarok untatni. Enyhe kényszereim vannak (gondolatok + cselekedetek), de ezeket nagyon jól tudom kezelni (lényegében nem figyelek rájuk), szóval szó sincs OCD-ről! Ami zavaróbb. Gyakran és sokszor erős hangulatváltásaim vannak. Mikor "fent vagyok", akkor pörgök, energikus és kreatív vagyok, sokat beszélek (ami "visszagondolva" nagyon idegesítő), sok tervem van (ált. festészet, tanulmányok, de nem valósítom meg. Mikor "lent vagyok", akkor világfájdalom, halálvágy stb. Nem tudom elviselni a világ igazságtalanságait. Szerencsére gyakoriak a teljesen normális (de labilis) részek is.

A családi háttér rossz. Gimnáziumba járok, anyagi problémáink nincsenek, de apám látens alkoholista, gyakran agresszív (volt már megcsalás, családon belüli erőszak stb.) Anyámnak régebben kemény depressziója volt, anyai nagyapám pedig alkoholista, mániás depressziós volt. Tesómmal (18 F) jól elvagyok. Nagynéném szintén enyhe depresszióban szenved. (én 16F)



2017. nov. 26. 16:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyéb körülmény (lemaradt): idáig 3 komoly barátom volt, de egyik sem bírta huzamosabb ideig az "életmódomat", szóval elég magányos is vagyok. Barátnőm még nem volt, de őszintén szólva jelenleg nem is érdekel egyáltalán.
2017. nov. 26. 16:51
 2/3 A kérdező kommentje:
+ (most már tényleg ennyi, bocsi, csak elég szétszórt vagyok) Testvéremet generalizált szorongással kezelték (elég rossz volt, pszichiátrián is volt, antidepit is kapott, de a család addig jutott el, hogy: "csak bebeszéli magának, megjátssza, meg amúgy is, a doktornő is bolond (amúgy sokat segített neki). Szóval mindenkinek kijutott a jóból...
2017. nov. 26. 16:59
 3/3 anonim válasza:
szia...irj ram. 16L
2017. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!