Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki vagyok borulva lelkileg!...

Ki vagyok borulva lelkileg! Meg akarok halni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam. Depressziós vagyok és mellette még szorongok is. Reggelente alig bírok felébredni, mikor felkelek nincs erőm semmihez kedvetlennek érzem magam és at érzem senkire se számíthatok. Egyetemre járok és ott jól tudok figyelni de sajnos a rossz kedvem miatt nem örömmel tanulok de azért mennek a zh-k és számonkérések. Tanároknak szoktam panaszkodni hogy nehéz úgy tanulni hogy depis vagyok és sokszor sírok is nekik milyen szerencsétlen is vagyok én. Nem szeretem önsajnáltatni magam senkinek se szoktam panaszkodni sokat de néha már jól esik hogy meg hallgatnak és kisírhatom magam.


Van egy nagyon kedves tanárnő Ő mindig kérdezi jól vagyok e, meg hogy mit mond az orvosom mert ahhoz is járok. Tanárnőmnek el is mondtam hogy sajnos lelki beteg vagyok és súlyos fajátból bipoláris zavar.


Sokszor voltam hipomániás az egyetemen és olyankor a tanáraim meg diáktársaim nem tudták hogy mi a bajom. AZt hitték hogy be vagyok rúgva mert olyankor röhögőgörcsöt szoktam kapni, nevetek mindenen, a tanárt kioktatom azt hiszem jobban értem a tananyagot és vitatkozok hosszasan a tanárral, meg nem tudok nyugton ülni olyankor tele vagyok energiával.


De most valahogy nagyon kimerültem, padlón vagyok. Szégyenlem magam azt hogy megszülettem. Egy rossz embernek érzem magam aki mindenkinek csak a terhére van és megbántok másokat. Szerintem a világ egy sokkal jobb hely lenne ha meghalnék. Nekem is jobb lenne mert békében tudnék pihenni a föld alatt örökre.


Mit tegyek szerintetek? Van ebből kiút?



2017. nov. 20. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az orvosod nem végez jó munkát. Természetesen van kiút, a bipoláris zavart, aminek most éppen a depressziós szakaszában vagy, lítiummal lehet kezelni. Milyen gyógyszert kapsz, milyen szakorvoshoz jársz milyen rendszerességgel, és beszámolsz-e neki pontosan az állapotodról?
2017. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg találni valami hobbit ami lefoglal ès egy kicsit feldobná az èletedet, keress fel egy pszicológust

Nyilván nem buzdítanálak öngyilkosságra,elgondolkodtál ezen mennyire önző dolog is ez? Az egy dolog hogy te megölöd magadat, de azután a családodnak ezen túl is kell ám lèpni lelkileg

Sokan vonat alá fekszenek, ez a könnyebb út mint kezdeni is valamit magával az embernek

De arra sem gondol az ilyen ember hogy majd darabonkènt valakiknek össze is kell szedniük majd ezután Őt, annak az embernek milyen lehet? Esetleg jelen esetben a mozdonyvezetőnek

Tehát ilyenen ne is gondolkodj,hogy öngyilkosság, mert ez egy nagyon önzőbdolog is tud lenni, meg nem is ez a megoldás

2017. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van ebből kiút, ne add fel! Nagyon ügyes vagy, hogy tudod csinálni mellette a tanulást, ez nem kis szó, hidd el... Én is szorongó típus vagyok. A tiédnél sokkal enyhébb fajtájú, én mégsem bírtam mellette a gimit. Szóval nem semmi, hogy ilyen teljesítményt nyújtasz.


Meg persze mellette szerencsés is vagy, hisz van legalább 1 tanárod, aki figyel rád és törődik veled. A többieket pedig ignoráld, kit érdekel, mit gondolnak? Az sem jobb, ha hullarészegen mész be előadásra, stb, persze ez társadalmilag "elfogadott".


Szóval ne add fel. Eg jó pszichológus, egy jó gyógyszer, egy kis optimizmus, és minden rendben lesz. :)

2017. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem teljesen értek a depresszióhoz és a fajtáihoz, viszont nekem volt egy bipoláris barátnőm. Nagyon jóban voltunk, legjobb barátok..Láttam milyen az ha valaki bipoláris. Nem sokszor beszéltünk róla mert sokszor az volt a legjobb ha csak hallgattam és mellette voltam. Neked nincs valaki barátod,családtagod aki melletted van? Szerintem nagyon sokat segíthet olyankor ha van 1 (!!) ember akire támaszkodhatsz és akinek sírhatsz, akivel nevethetsz, aki kihúz a megszokott napjaidból. (nem tudom mennyire jó tanács, tényleg nem annyira értek ehhez) Nagyon remélem, hogy sikerül meggyógyulnod!Klisés, de olyan fiatal vagy még, és senkinek sem lenne jobb ha meghalnál, ebben egészen biztos vagyok annak ellenére is, hogy nem ismerlek. Valahogy valami hobbi vagy egy személy vagy bármi ami leköt, keress valamit ami kicsit kihúz a megszokottból!:)
2017. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van diagnózis a bajodról, kezelnek.

Van betegségtudatod.

Ügyes vagy az egyetemen.


Hidd el, a bipolárból van kiút. Kérlek, ne akarj meghalni!


22/N

2017. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!