Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borzasztóan érzékeny vagyok,...

Borzasztóan érzékeny vagyok, és gyenge lelkileg. Mit tehetek ez ellen? El fog múlni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor vagyok szomorú mások szomorúsága miatt. Nagyon megvisel ha valakit szomorúnak vagy elveszettnek, magányosnak látok.

Multkor a buszmegállóban egy öreg néni elkezdett mesélni az életéről egy fiatal fiúnak mire a fiú odébb állt és bedugta a fülhallgatóját. Annyira elszomorodtam, hogy vissza kellett tartanom a sírást. Utána odamentem a nénihez beszélgetni mert nem bírtam elviselni, annyira rosszul érintett, még ha a nénit annyira nem is. Borzasztóan érzékeny vagyok, úgy érzem, hogy mások szomorúsága átrakódik rám és nem tudok ellene mit tenni. Már egy apró kis beszóláson elpityeredek (ha engem vagy ha mást érint akkor is) Szinte minden filmen sírok, vagy ha látom, hogy valaki megbánt egy másik embert. Nagyon rossz, mert van, hogy társoságban elkezdek könnyezni és alig bírom visszatartani a sírást. Anyukám mesélt nekem egy volt kollégájáról, aki már 45 éves de még nem talált maga mellé senkit, gyerekei, testvérei sincsenek, szóval elég magányos ember, és ezen annyira elszomorodtam, borzasztóan megsajnáltam és vagy 20 percig sírtam a szobámban.

Azt már régóta tudom, hogy nagyon érzékeny vagyok, ha valaki durvábban szól hozzám már sírok, de az utóbbi pár hónapban már mások szomorúsága is nagyon rosszul érint. (Fentebb említett dolgok)

Hogy tudnék kicsit megerősödni? Egyrészt szeretem magamban, hogy együttérző tudok lenni, mert ezáltal szerintem sokkal kedvesebben fordulok az emberekhez mint valamennyi ember, de ez már kicsit sok mostanában. Egyre több a fájdalom, egyre kisebb dolgok miatt és már nem bírom.

Alapjáraton nagyon boldog életet élek, semmi komoly probléma nincs az életemben, szuper családom van/barátaim. De szinte minden nap elszomorít valami, ami tudom, hogy átlagban egy embert nem szomorítana el. Nagyon sokat sírok, és szinte már fizikailag fáj, ha tapasztalom az emberi kegyetlenséget.

Hogyan tudnék megerősödni? Mit csináljak?


2017. nov. 17. 21:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 19/L
2017. nov. 17. 21:20
 2/4 anonim válasza:
Nem történt a múltodban olyan ami miatt kicsit magadba tekeredtel? En is nagyon erzekeny vagyok es sokszor elkezdek sirni egy kisebb leszidastol. En a pszihologust ajanlom mindenkeppen:)
2017. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem történt még velem semmi nagyon borzalmas. Mármint, volt pár éve, hogy elég antiszoc voltam és kevesebb barátom volt, szüleimmel is többet vitáztam, első nagy szerelem aztán hatalmas csalódás, de ezek szerintem nem akkora traumák...Akkor úgy éltem meg őket nyilván, de tini korban kicsit mindenkinek összedől a világ. Ennél sokkal rosszabb dolgok is történnek emberekkel, szóval szerintem nem múltbéli dolog az oka. A pszichológus lehet jó ötlet lenne, köszönöm a választ. :)
2017. nov. 17. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj veled :)

Tudod mi erre egy nagyon jó megoldás ? Elmész önkéntesnek egy idősek otthonába ahol lelkileg segíthetsz másoknak. Vagy olyan helyre kórházba akiknek nincs senkijük. Ezzel erősödik a lelked mivel egyre többször éri majd külső behatás mások álltal. És nekik is jo mert segítesz nekik:)

2017. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!