Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián voltam, életembe...

Pszichiátrián voltam, életemben először. A doki volt fura, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Az oka, amiért oda mentem, mivel szorongok, nehezen ismerkedek és általánosan nem vagyok valami boldog -kivéve ha teljesen egyedül vagyok-, hogy visszafogottan fogalmazzak.

Elmentem, kitöltöttem egy tesztet, majd kettesben elbeszélgettünk a dokival.

-Fontosnak tartanám itt megemlíteni, hogy nem számítottam pszichológus/lelkizés szintű beszélgetésre, de a dolgok tisztázására igen.-

Először még jól ment, mivel az alapdolgokat kérdezte, de aztán jött a szex meg a többi. Én szexuálisan nem vagyok aktív, szűz vagyok és nem is szeretném és soha nem is szerettem volna úgy elveszíteni, hogy nem szeretjük egymást azzal, akivel szerelmeskedünk...Plusz a szex nekem kényes téma, így rövidre szerettem volna ezt fogni.(Férfi vagyok, szóval már ezt nem akarta tudni megemészteni, úgy nézett rám, mintha bolond lennék. Nem akartam még magyarázni, hogy létezik olyan, hogy demiszexualitás, mivel ekkor már látszott rajta, hogy neki kell a legokosabbnak lennie a szobában.)

Majd a kinézetemről kérdezett, mivel van pc-m, festem a hajamat, ami hosszú és introvált a viselkedésem. Ugye rákérdezett, hogy férfinak érzem e magamat, én meg nem is értettem először, mire gondol, csak utána jöttem rá, hogy ő arra kíváncsi, hogy transz vagyok e. Ekkor megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy szerintem férfias vagyok, nekem ez az ideális kinézet, de nem nagyon akarta ezt megérteni.-Mintha csak tudatosan nem figyelt volna arra, mit mondok.- Természetesen magát azt is kiemelte, hogy introvertált(magánakvaló) viselkedésem ellenére "vadabb" vagy extrovertált a kinézetem, amit már említettem.

Ami meg lesokkolt engem az, hogy szerinte én utálom az embereket, negatív vagyok és a figyelmem a panaszaimra koncentrál...Én ezt mondtam neki, hogy sokszor félek tőlük, de nem utálom, nézem le a másikat; negatív vagyok, gondolom, mivel alapvetően rossz passzban vagyok és persze, hogy a figyelmem a panaszaimra koncentrál: hisz a problémáimról kellett, hogy meséljek. (Ezeket az ambulánslapról tudtam már meg.) De gondolom, akkor mesélhettem volna arról is, hogy melyik fagyi a kedvencem.-.-"

A nemi önérzetes beszélgetés után azt mondta, hogy (a depresszív, szorongásos bajok mellett) van valami problémám az önképemmel vagy micsoda. De akkor már egy srácnak ne is legyen hosszú a haja, mert akkor biztos melleket is akar magának mellé? Nektek milyen tapasztalataitok voltak?

Nem mondanám, hogy a világ legrosszabb dokija lenne, de valahogy mintha nem halgatott volna mindenre, amit mondok, vagy már nem is tudom. Lehet én gondolom túl az egészet. :/

21/F



2017. nov. 29. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Meglehetősen kóklernek tűnik a dokid, szerintem válts.
2017. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy pszichiáterre van szükséged. A pszichiáter betegekkel foglalkozik. Egy jó (!) pszichológussal kellene elbeszélgetned.
2017. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A dokiddal van a baj és keress másikat.
2017. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Te a saját magad reakcióit adtad a külső megjelenéseddel együtt, az orvos szakmai szempontból közelített. Neked egyéni problémáid vannak, az orvos sok hozzád hasonló fiatal férfival és nővel állt már szemben. Ő nyilván úgy látta, hogy bár magadat férfiként határoztad meg, ugyanakkor külső megjelenésed a nemi identitását kereső 15 évest mutatja (piercing, hosszú haj. Megint ki kell emelni: ő a nagy sokaság ismeretében tudja, hogy a fiatal férfiak zöme nem hord piercinget és hosszú hajat, valamint azt is tudja, hogy a korodhoz illő női korosztály zöme nem preferálja a férfi partnere piercingjét és a hosszú hajat. Vagyis, amit te hiányolsz saját életedből, azt éppen te magad taszítod el a megjelenéseddel. Hidd el, hogy az orvos jobban lát téged, mint te saját magadat. Az ember bezárkózhat magába úgy is, hogy kifelé semmivel nem teszi magát feltűnővé vagy nem riasztja el, nem készteti hátrálásra az embereket.
2017. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

15:49


A hosszu hajhoz és a piercingnek mi köze az orvosnak?

Nem mindenki szereti a felnyirt haju fiukat.

2017. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter gyógyszert ír fel,amit leirtál az meg inkább tartozik a pszichoterapeuta világához.Ilyen végzettségűt kell felkeresned az meg egy hosszabb folyamat,beszélgetés lesz.
2017. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy orvosnak ebbe nem szabadna beleszólnia. Megtudhatom, ki volt ő, vagy legalábbis melyik városban dolgozik? Nem akarok én is hozzá kerülni.


22/N

2017. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem akart beleszólni. Bennem inkább egy olyan kérdés merült fel, hogy van egy 21 egy éves fiú, aki azt állítja hogy introvertált, és nem szereti az embereket. Ez a személyiségtípus kerüli a feltűnést. Ennek ellenére te vâlasztottál magadnak egy olyan külsőt, ami pont hogy figyelemfelkeltő (ezzel nincs is semmi gond, tényleg úgy nézel ki ahogy akarsz) a külsőnk az amivel kifelé közvetítünk magunkról, kifejezzük milyenek vagyunk. Az orvosnak inkább ez az ellentmondás tűnhetett fel, és ezen a vonalon akart elindulni
2017. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!