Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondja a doki, hogy...

Miért mondja a doki, hogy csak kitalálom az ocd-met?

Figyelt kérdés
Arra a következtetésre jutott, hogy én "kinéztem" magamnak ezt a betegséget, és ehhez ragaszkodom. Pedig valóban vannak kényszergondolataim, igaz, a gyógyszer hatására jóval kevesebb és ritkábban is jönnek elő. Ami volt: betegségeket, homoszexualitást, vallási fanatizmust képzeltem be magamnak, és borzasztóan szenvedtem ezektől. Mégis, lehetséges, hogy az ocd-t is ugyanúgy beképzeltem magamnak, mint a többi dolgot?
2017. aug. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. aug. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden lehetséges. Nem véletlenül találták ki a munkaterápiának nevezett terápiás megközelítést, amikor a szervezetten egymás után következő értelmes és odafigyelést kívánó, egyben sikerélményt nyújtó tevékenységek segítenek a szabadidőben felmerülő kényszeres gondolatokat elűzni. Ha gyógyszer hatására csökkenő mértékben és gyakorisággal jelentkezik a kényszergondolat, akkor az simán a placebo hatás számlájára írható.
2017. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már péntek du. volt a rendelés végén és sietett haza.
2017. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki ocd-s az nem "tudja" azt mondani, hogy "lehetsèges, hogy bekèpzeltem őket?"

Aki ocds ès kènyszergondolatai vannak _ minden logikus következtetès ès józan èsz ellenère_ elvègzi a gondolatot megszüntető cselekvèst. Pl. Józanul tudja, nem ütött el senkit/ nincs azonos nemű szerető a mosdóban/ nem várja a sátán a lèpcső alatt, de _muszáj_ ellenőriznie az utat/mosdót/lèpcsőt akár többször is.

Tudja, hogy nem tette meg,nincs ott senki, de a kènyszer nem szűnik, ameddig a cselekvèssel fel nem oldódik.

Tudja, hogy nem törtènhet meg, de az agya mást súg, emiatt örökkè bizonytalan.


Èpp ezèrt, a bizonytalanság, kettőssèg miatt egy ocd-s nem kèpzel be magának semmit, nagyon is tisztában van a saját irracionalitásával, a betegsègèvel.


Vagyis, ha te " bekèpzeltem magamnak xy-t" mondattal írod körbe a panaszaidat, nagy esèllyel nem ocds vagy.

2017. aug. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a kettősség, bizonytalanság rám is jellemző. Én is tudom, hogy nem igazak a gondolataim, de akkor is ott van, hogy "mi van, ha mégis?". Legalábbis ez volt régen. Már jó ideje gyógyszert szedek, ami használ is, most már szinte nincsenek is ilyen gondolataim, aminek nagyon örülök. De nem érzem igaznak azt, hogy csak beképzeltem az egész ocd-t. Meg akkor mégis mi bajom van/volt?
2017. aug. 16. 12:04
 6/6 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszereket írt fel a dokid?
2017. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!