Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki más is, aki...

Van itt valaki más is, aki több évig húzódó, komoly betegség után nem tud visszailleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés
Nekem 16 éves koromban derült ki, hogy rosszindulatú daganatom van, 8 éven át jártam a kórházakat és most lassan 28 évesen tünetmentes vagyok, de még mindig nagy hatással van az életemre. Elég sok mindenen mentem keresztül, a műtéteken kívül kemoterápia, újraélesztés. Ezek elég mély nyomokat hagytak bennem és sajnos néha túl érzékenyen vagyok. Ezt mások elég nehezen fogadják el, még olyanok is, akik tudják min mentem keresztül. 'Mert már meggyógyultam és nem kellene ezeken agyalnom'. Viszont én mindennap szembesülök ezekkel, ha a tükörbe nézek, és nyilván nem tudom kitörölni az emlékezetemből, amiken átmentem. Fogalmam sincs, hogyan erősödhetnék meg lelkileg. Mivel a 8 év alatt többnyire vagy itthon voltam a szüleimmel, vagy a kórházban, nem igazán volt más társaságom, így most kicsit nehezen teremtek kapcsolatot más emberekkel. Ha vannak itt hasonló cipőben járó emberek, Ti hogyan élitek meg ezeket az érzéseket?

2017. nov. 30. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
eddzél
2017. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Hozzád hasonlót nagyon nehezen fogsz találni, szóval célszerű nem is keresned szerintem.

Olyanok vannak akik évekig pszichés gondokkal küzdenek, de fizikailag egészségesek.

Azt tanácsolnám ismerkedj átlagos emberekkel.


De mi célból akarsz ismerkedni?

2017. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
# 2: Abból a célból szeretnék ismerkedni hasonló emberekkel, hogy talán ők megértik a problémáimat, talán nekik is van hasonló. Az 'átlagos' emberek többnyire egyszerűen nem tudják átérezni, hogy ami számukra egyszerű, nekem nem az. Igazából meg sem tudom magyarázni az érzést, de azért köszi a válaszod.
2017. nov. 30. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, én éppen ilyen vagyok, kérlek írj rám privát üzenetet.
2017. dec. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló problémám vannak nekem is,írj!
2017. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!