Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a dolog? Ez egy valódi...

Mi ez a dolog? Ez egy valódi betegség vagy csak kezdek begolyózni?

Figyelt kérdés

Olyan 9-10 éves koromban kezdődött. Előtte sorongásaim, félelmeim voltak és suliba meni is féltem bántalmazás miatt.

Voltunk is vele pszihológusnál az azt mondta hogy most megyek serdülő korba úgyhogy normális majd elmúlik.

Viszont ahogy a szorongások nőttek úgy jött be a képbe ez a... dolog. Szóval úgy kezdődött hogy

olyan dolgok jutottak az eszembe, olyan dolgokat gondoltam végig amiket nem akartam gondolni. Gyakran újra és újra.

Majd elkezdtem arra gondolni hogy olyanokat csinálok amit sose csinálnék.

Ezek a gondolatok nem voltak olyan erősek hogy valóban rávegynek ezekre, de megijesztettek. Egy rövöd ideig volt

egy ilyen tisztaságmániám is, hogy folyton mostam a kezem, de az elég hamar elmúlt, és nem is

tudom hogy volt-e köze ehhez az egészhez. Ezekről a gondolatokról próbáltam elterelni a figyelmem, egyre nagyobb sikerrel, majd

mikor iskolát váltottam, és egy sokkal barátságosabb környezetbe kerültem, teljesen elmúltak, a szorongással együtt. Remélem érthetően írtam le.

Most 16 éves vagyok és mostanában megint elkezdtem szorongani, és úgy tűnik ez váltotta

ki az egészet, mert visszajött. A szorongások és a gondolatok is sokkal kevésbé intenzívek,

próbálom elterelni róluk a figyelmem kisebb nagyobb

sikerrel. A koncentrációmat sem töri meg annyira mint régen, mikor még a dolgozatra sem tudtam odafigyelni, de nagyon zavaró

és kellemetlen és kissé még mindig megijeszt. Az egyetlen ember aki tudja a húgom. Valaki megtudná nekem mondani hogy mi is ez a dolog, vagy hogy más is

tapasztalt-e már ilyet vagy csak kezek megőrülni, mert kezd kikészíteni. Na és hogy hogyan lehetne megszűntetni.



2017. dec. 3. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a leírtak alapján ocd-nek tűnik, nem kezdesz begolyózni, ezek igazából kényszergondolatok.Nekem is vannak ilyenek, és sokszor félek ugyan attól hogy mi van ha kezdek begolyózni, holott nem így van.Az ocd lényege hogy olyan gondolatokon kell rágódnod amelyek teljességgel énidegenek.Nem kell félned, ezek nem utalnak semmire, a lényeg hogy nem igazak.Teljesen megszüntetni nehéz, enyhíteni lehet sokféleképpen, pl egyetértesz velük és szépen teszed tovább a dolgod. Kitartás :)

17L

2017. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ nagyon hasznos volt :)
2017. dec. 4. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!