Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistának mennyi idő ez?...

Alkoholistának mennyi idő ez? (sos lent)

Figyelt kérdés
25 éves emberről van szó, nagyon régóta iszik napi rendszerességel, de le akarja tenni a piát, mert van neki barátnője akit nagyon szeret, és már a gyerekvállalás előtt állnak, mennyi idő alatt regenerálodik a mája ha leteszi?
2017. dec. 4. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Viszonylag hamar. Fiatal, erős szervezet, ha tényleg abbahagyja, fél év múlva már csodás a változás.
2017. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,rólam lenne szó :/ és félek letenni, mert olvastam a delirium tremensről, néha érzem hogy a májam szúrkál, de egésznap meg vagyok a pia nélkül este szoktam mindig :/ segitesz nekem?
2017. dec. 4. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Akár ezt is elolvashatod:

[link]

2017. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam,hogy álljak le akkor szerinted?/tek?
2017. dec. 4. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Le akarja tenni, vagy már letette?


Mennyit ivott eddig, mit, mikor, milyen célból? Napi egy sör vagy minden nap csattrészegségig?


Aki tényleg le akar szokni, az egyik napról a másikra teszi le, nem fokozatosan, mert az nem leszokás. Amitől te rettegsz, az nagyon ritka, de úgy nézel ki, mint aki simán bemagyaráz magának bármilyen tünetet.

A máj nem tud fájni, csak a tokja, ha már olyan mértékű a megnagyobbodás és a gyulladás, de ebben az esetben nem nagyon írogatnál ide.


A máj regenerációjának segítésére Silegon illetve máriatövis kapszulát szoktak szedni, mind a kettő nagyon hatásos.

Egyébként meg elmész szépen laborba vérvételre, az eredményeken látszani fog a májfunkció is, elmondod szépen, mik a terveid, visszamész 1 hónap múlva és már látni is fogjátok a változást.

2017. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös jól írja.


Én 15 évig ittam és egyik napról a másikra tettem le, mondhatom, hogy minden különösebb gond nélkül, bár az első pár hétben iszonyatos szorongásaim voltak és volt egy-két pánikrohamom (mondjuk én alapból szorongós vagyok). Igaz, nekem az adott egy lökést, hogy hasnyálmirigy-gyulladással kórházba kerültem és halálközeli állapotban voltam. Ne várd meg, hogy ilyen állapotba kerülj, mihamarabb tedd le, mert nem lesz jó vége! Mivel még fiatal vagy, könnyebben regenerálódik a szervezeted, nekem pl. a májfunkcióm 1-2 hét alatt helyreállt, pedig én idősebb vagyok nálad valamivel. Bár az sem mindegy mióta iszol, mit és mennyit! Addig tedd le, amíg nem késő! Jobbulást! 37/F

2017. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia beszélhetnénk? hát eléggé régóta iszok. 3-4 éve. elöször töményeztem aztán most a szar borokat szoktam.. minden este.. Félek ettől a delirium tremenses cucctól
2017. dec. 4. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, dumálhatunk, de ha kérhetem, akkor a továbbiakban privátban!
2017. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Írtam
2017. dec. 4. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 13 évig ittam 7 éve durván. Elhíztam , szarul voltam szorongtam minden apróságtól. Nagyon kicsinált. Tavasszal 3 hónapra letettem de visszaestem durván. Most több mint 3 hónapja józanodom én AA gyűlésre járok marha sokat segít , de ígyis nehéz. Egyedül lehetetlen szinte. Nem tudom mit mennyit ittál de én csökkentve tettem le xanaxxal fűszerezve. Nem ajánlom. Ha mégegyszer újra kéne csinálni befeküdnék az elvonóra az tuti. Delirium tremens is lehet ha nagyon nagyon sokat ittál , de mivel csak este nem hiszem hogy baj lenne. Az első pár nap hét szar lesz , de ha van akaraterő akkor kibirható. Az alvás voltt nagyon nehéz. Kérj segítséget! AA + elvonó :)
2017. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!