Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedjem össze magam?

Hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A problémám már korábban kezdődött, édesapám meghalt, nevelőapám vert és molesztált, utána édesanyám egy alkoholosta férfival jött össze, de mára már kiegyensúlyozottabb kapcsolata van.

Ez idő alatt hamar "felnőttem" a 4 kistestvérem végett, hogy ők kevésbé lássanak bele a problémákba. Anyum állandóan dolgozott így átvettem az anyuka szerepet: háztartás vezetése, kicsik nevelése, hivatalos dolgok intézése stb. Mindezt úgy, hogy középiskolás éveimet tapostam.

Költözések végett évente váltottam iskolát, egyik- másik helyen kiközösítettek, megaláztak, volt olyan tanárom, aki a diákokat bujtogatta, hogy iskola után verjenek meg. Végül magántanulóként leérettségiztem.

Közben kiderült, hogy depresszióban illetve ismeretlen eredetű szorongásban szenvedek, de a pszichológusom már nem tudott tovább elvállalni, mert betöltötzem a 18-at. Jelenleg pedig nincs pénzem szakemberre.

Felsőoktatásban tanulok, de a szorongás elkezdett visszatérni, emiatt heti 2 alkalommal járok csak be az iskolába, amit így nem tidok elvégezni. A háziorvosom sem igazolja ezeket, érthető módon, így gyűlik az igazolatlan, ami kirúgással is végződhet.

Barátaim nincsenek, iskola után dolgozni megyek, hogy ne csak egy fizetésből és segélyből éljünk.

Mindemellett most tudtam meg, hogy meddő vagyok, ami a családról alkotott jövőképemet is rombadöntötte.


Hogyan szedhetném össze magam, hogy kiegyensúlyozottabb lehessek és be is tudjam fejezni az iskolát?


Köszönöm a válaszokat!

20/L



2017. dec. 4. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írj privátot, ha szeretnél beszélgetni valakivel. Néhány pontja a történetednek nálam is megvan/volt (kiközösítés, igaz csak általánosban volt ilyen, de tudom, mennyire rossz; szorongás, meddőség).


L/19

2017. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a sulit ne hagyd ott semmiféle képpen. szard le a szorongást, kérj rá gyógyszert inkább, csak a suli legyen meg. ha nagyon nem megy halaszthatsz évet. végső esetben úgy sem tud senki mást tenni, vagy befekszik a kórházba, ahol még több gyógyszert adnak és 1 hónap múlva nagyjából jól leszel vagy szépen elkezdesz feltörni, úgy hogy keresel egy másik pszichológust,aki felnőttekkel foglalkozik minél hamarabb és reméled, hogy 4-5 alkalom után már jobb lesz. az, hogy bizonyos szerepeket te vállaltál át az nem feltétlen rossz, nem minden arany, ami fénylik másnál sem. ja és járj el futni, vagy valami mást csinálj az lehet, hogy segít majd.
2017. dec. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is a tanulásban látom a megoldást, de így nem lesz egyszerű. Az biztos neked nehezebb dolgod van mint az átlagnak, egy dolgot tehetsz, erősebbnek kell lenned. A gyógyszereket én se javaslom.
2017. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem bántani szeretnélek téged...:)

De nem értelek téged ....::(( ne haragudj rám. ::))

De ilyen fiatalon nem értem és ráadásul lány vagy nektek könnyebb, miért nem találsz egy magadhoz való fiút , ki segít mindenben és melletted van ha szugseged van rá, azaz mindig.

Egy jó szó , támogatás , ölelés....

Nekem is volt családi problémám el is költöztem otthonról, a ra illő szó inkább menekultem, de túl éltem. ::)) szerencse kell mindenhez. ::))

Írj rám ha beszélgetni szeretnél , csak egy jó szó vagy támogatásra van szugseged. :)

2017. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és a támogatást!


Nem sértődtem meg a válaszra, tudom hogy jó szándékból írtad amit. ☺

Sikeresen beszéltem egy szakemberrel és időpontot is egyeztettem, de sajnos megtörtént, amitől féltem: az iskolám kéri az igazolatlan óráim igazolását félévig, vagy elbocsátanak...

"Elmenekülni" itthonról nem tudok és nem is szeretnék, mert csak a családom életét nehezíteném tovább.

Párkapcsolatban élek, de Őt pedig nem szeretném leterhelni. Támogat mindenben, a mélypontokon velem van, de megvan a maga élete a saját bajaival. Ráadásul éppen egy kissé kiégett stádiumban van az élete, amiben neki is kell a támogatás.

(Ironikus, hogy mindenkinek tudok segíteni és lelki támogatást nyújtani, csak magamon nem.)


Még egyszer köszönöm a támogatást mindenkinek! 😊

2017. dec. 12. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, meg fogod találni azt, amitől jobb lesz az életed, csak hallgass a szívedre és fel a fejjel. Élj a jelenben, éld meg minden szép pillanatát, a rosszat pedig próbáld kizárni, nem ér annyit, hogy belebolondulj. Tapasztalatból mondom. Első voltam egyébként. Minden jót.
2017. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én a helyedben először is írásban halasztást kérnék az iskolától, ha az új szakember ennek a megírásában tudna segíteni, az lenne a legjobb. Anno én is írtam szívhez szóló méltányossági kérelmet, igaz nem ilyen ügyben, de bejött. Meg kell próbálni. Egyébként gratulálok, ilyen nehéz körülmények mellett én el se jutottam volna a felsőoktatásig.
2017. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!