Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy időközönként...

Normális hogy időközönként hosszabb időre rémálmok gyötörnek?

Figyelt kérdés

Eddig nem gondoltam, hogy ez olyan fontos dolog lenne, de nemrég szóba jött ez a téma a társasági körömbe és mindenki meg volt lepődve. Megkaptam azt is, hogy ez nem normális.

Szóval, nagyon ritkán szoktam álmodni, de időközönként elkap egy ilyen " rémálom roham", ami azt jelenti, hogy minden éjszaka rémálmok gyötörnek. Van amikor felriadok rá az éjszaka közepén van mikor nem, de a reggeleimre mindig rányomja a bélyegét. A rémálmok hetekig tartanak. Aztán újra nem álmodok.

A többiek képzelnek bele túl sokat vagy igazuk van?

Ami még lehet fontos..volt egy gyerekkori kisebb traumám iskolai bántalmazások miatt, de remélem ennek nincs köze a rémálmokhoz.. 16/l



2017. dec. 4. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia:) nem izgulsz, vagy stresszel olyankor túl sokat? lehet hogy némileg van köze a régi dolgokhoz is:/
2017. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lelki trauma sokszor évekkel később jelentkezik, és almodban visszatérnek dolgok, vagy csak simán álmodsz, aminek nincs sok köze hozzá, de hozzá köthető... Neked szerencséd van, hogy csak időközönként vannak rémálmaid, nekem folyamatosan, de megtanultam együtt élni vele... sokáig volt hogy alig aludtam, vagy olyan szerekkel, amik kikapcsoltak és nem tudtad hogy mi van. Este elaludtam, reggel felkeltem, és ennyi, nem emlékztem hogy mi volt közte... neked elfog múlni, légy pozitív, gondolj jó dolgokra
2017. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!