Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek le lehet győzni...

Szerintetek le lehet győzni az alkoholizmust úgy, hogy nem kell teljes absztinenciával élni?

Figyelt kérdés

Lehetnek olyan élethelyzet változások, bármi, ami segít a mértéktartásban egy gyógyult alkoholistának?

Létezik egyáltalán gyógyult alkoholista vagy csak alkoholista van, aki hogy normális életet tudjon élni, egy kortyot sem ihat?


Csak mert én nem hiszem, hogy a teljes alkoholmegvonás a megoldása az alkoholizmusnak.

Szerintem lehet egy kiváltó ok, amiért iszik az illető és ha azt megszüntetjük, gyógyítjuk akkor az italra is elkezdhet másképpen tekinteni és idővel képes lesz a megfelelő helyen, időben, mértékkel alkoholt fogyasztani.

Úgy gondolom, ha viszont mindig egy örök mumus lesz az ital, ami tilos, akkor sokkal nagyobb a visszaesés kockázata.


Tudom, hogy ez ellentmond a most elfogadott elméleteknek.


Ti mit gondoltok erről?

Esetleg van a környezetetekben ilyen beteg?



2017. dec. 11. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm másfél évig napig szinten ivott, zömében részegre, szóval elég keményen tolta, viszont még fiatal volt, és dolgozott is, ettől függetlenül szerintem ez is alkoholizmus. Ma úgy van, hogy hetente megiszik pár sört, és tök jól elvan. Nem járt pszichomókushoz meg elvonóra, egyszerűen csak nem vedelt többet, faképnél hagyta a haverját, aki bevitte a rosszba.
2017. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A gond ott van, hogy az alkoholistánál nem kell kiváltó ok. Iszik, ha boldog, iszik, ha szenved. Mert akkor érzi igazán jól magát, ha iszik. Megiszik egyet, kivánja a másodikat és a harmadikat. Ezért csak a teljes alkoholmegvonás működik. Ja és csak ittas állapotban határozza el, hogy holnaptól vagy január 1-től nem iszik. Józanul nincsenek ilyen gondolatai.
2017. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rólad van szó, akkor az a véleményem, hogy te nem győzni akarsz, hanem harcolni.
2017. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok mindig lesz. Egy alkoholista mindig talál rá. Szerintem ennek a betegségnek az egyik jellemzője a mértéktelenség, így kizárt hogy alkalmi fogyasztó legyen. A "gyógyult alkoholista" kifejezés pedig még nem létezik.
2017. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rólad van szó, akkor még nem határoztad el magad teljesen a gyógyulás mellett. Csak a teljes absztinencia a megoldás, mint ahogy már írták mások is, egy alkoholista nem fog tudni korlátot szabni az ivásnak. Ha csak "alkalmakkor" iszol, akkor mindig fogsz találni egy alkalmat az ivásra, és ha iszol, kevésbé tudod betartani a szabályaidat, amit már józanon is r_hadt nehéz tartani a függőség miatt. Egy alkoholista soha nem gyógyul meg, ha mondjuk 10 évig nem iszik, és utána elkezd kocsmába járni, akkor lehet, hogy pár nap vagy hét alatt ugyanarra a szintre fog jutni, amihez 10 évvel ezelőtt évek kellettek.
2017. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Volt ilyen ismerősőm. "sikeres" elvonó kúra után (nagyon brutális volt, már reggel 9-re KO-ra itta magát, és a saját vizeletében és hányásában fetrengett egésznap, amikor kezdett "tisztulni" a nap folyamán evett egy-két falatot és ivott megint, amikor elfogyott akkor összeszedte magát annyira, hogy eljutott valahogy a boltba és vett magának piát stb.). Egy nagyon durva elvonó kúra után (ez nagyjából fél év volt) kb. egy évvel mondta neki a "szakember", hogy 1-2 pohár mostmár nem árthat. Innen kezdve 4 nap múlva ugyanott tartott mint másfél évvel korábban. Végül kb. 3 hónappal később a saját hányásába belefulladt.
2017. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
100%

Az alkoholista normálisan annak is örülhet, ha absztinens tud lenni. Az alkoholistának összehasonlíthatatlanul nehezebb néha inni egy kicsit, mint egyáltalán nem inni.


Ha valaki csak amolyan „langyos” alkohlista volt, azaz nem túl sokáig ivott (lásd 1. válasz) vagy nem túl durván ivott, akkor esetleg lehetnek ilyen ambíciói, de aki már eljutott oda, hogy kényszere ivás ellen kellett küzdenie (hosszú időn át „holnaptól nem iszom”), annak kár ezzel kockáztatni. A rossz beidegződések sokáig megmaradnak, és egy pohártól is könnyen előjön a „régi baja”. Lehet, hogy meg tud inni kulturáltan 1-2 pohárral, de aztán másnap úgy rájön a berúghatnék, hogy esélye sincs józannak maradni. Ez nem szemlélet vagy hozzáállás kérdése, és nem is elmélet, hanem tapasztalat. Biztos léteznek kivételek, de ez olyan, mint hogy az ember nem orosz rulettezik 5 golyóval (sőt, normálisan eggyel sem).

2017. dec. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak a saját példámat tudom leírni. 15 évig toltam, változó intenzitással és kisebb-nagyobb szünetekkel. A végén már elég keményen, napi 10-12 sör volt az adag. Egy súlyos betegség miatt egyik napról a másikra le kellett tennem a piát, mert valószínűleg meghaltam volna. Azóta - 2 éve - egyetlen korty alkoholt sem ittam, mert ismerem magam, hogyha meginnék 1 sört, azt követné a többi és megint ott tartanék, mint 2 éve. Persze, ez lehet, hogy másnál másképp működik (lásd 1-es válasz).
2017. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sorozás alapján voltam katona, mert a törvény kötelezett rá. Odabent csak úgy tudtam elviselni a légkört, hogy minden nap elfogyasztottam egy fél liter Portorico rumot.

Az előfölvett kistársaim nagyon féltettek, hogy alkoholista lesz belőlem. De ahogy leszereltünk, egyik napról a másikra leszoktam a rendszeres pijálásról.

Ha alkalom, buli adódott én is megittam a magamét, néhány feles pálinkát. De sosem részegségig, csak olyan szalonspiccig, ahol még mértéktartó voltam és nem undorító. Soha semmi bajom nem volt később a pija miatt.

Ez 19 évesen volt, most 50 elmúltam. Az idén kb. 10 felest ittam meg ebben az évben.

2017. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!