Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás a barátnőm (?! )

Anorexiás a barátnőm (?! )

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki a fejébe kapta hogy kövér. Eleinte csak kevesebbet evett, de egy idő után drasztikusan lecsökkentette. 2 hét alatt 3 kilót fogyott. Fáradt, rosszkedvű volt. Nagyon szép alakja van, formás, vékony derekú stb, de ő ezt nem hiszi el. Szinte betegesen számolja a kalóriákat. Otthon nem látják hogy ő igazából mennyit eszik és még nem is kórósan sovány, de az anorexiába szerintem már beleesett. És tudom hogy az nem ér semmit ha mondom neki hogy ez nem jo, mások is mondják neki, de nagyon makacs. Mit tegyek amivel jobb lehetne ez a helyzet? Hogy viselkedjek vele,hogy megértse? Szépen már beszéltünk vele, az nem hatott. Ha jól tudom napi 900-1100 kcal között eszik (volt olyan amikor sokkal kevesebbet evett, ahhoz képest ez is haladás, de erről már nem tágít) és e mellett sportol rendszeresen, de már a telsesítményén is meglátszik. Szóval mit tegyek? Hogy tudok neki segíteni?

2017. dec. 13. 19:02
 1/8 Molyember ***** válasza:
100%
Az anorexia majdnem 10%-ban halálos, úgyhogy szólj a szüleinek, hátha felfogják, és elviszik orvoshoz. Beszélni szerintem felesleges vele, szerinte te vagy a hülye, nem fogod meggyőzni.
2017. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is azonnal szólj a szüleinek. Magától nem fogja észrevenni, hogy beteg. Hány kg és hány cm amúgy? És mennyi szeretne lenni?
2017. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Figyelj én úgymond lehetnék a barátnőd is akiről mesélsz,nem tudom,hogy a barátnőd hány éves és megjött-e már neki,de ha igen akkor gondolom a fogyókúra miatt elmaradt,szóval ha így van akkor mond neki,hogy hagyja abba,mert így nem lehet gyereke vagy mondjuk,hogy így melle sem lesz,mert ezt senki sem akarja,egy lány/nő sem szóval ha az van amit leírtam vele akkor mond ezeket!12/L
2017. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, én anorexiás voltam és így kezdődött. Mindenki mondta nekem, hogy nem vagyok kövér, míg én csak hajtogattam, nem ettem, edzettem (habár nálam ez a teljesítményem emelkedésével járt, ne kérdezd mivel),

ha a normál súlyának több mint 15%-át lefogyja, nincs mnstruációja akkor ott gondok vannak.

pszichiáterhez kell elvinni, ott segítenek felhízlalni és vannak nagyon jó pszichoterápiák, amik megváltoztatják ezt a dekadens folyamatot. Lehetőleg ne így mondd, hogy pszichiáter mert sokan kötik azzal h "bolondok", ami óriási hülyeség.... (esetleg szülők nem segítenek?) előzör hívd fel a figyelmét erre, rajzoltasd le vele h milyennek látja magát (alakja stb) és beszélgess el vele erről, hogy ettől a mumustól ám meg lehet szabadulni... Hajrá a csajszinak!

2017. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. sor mivel=miért* (bocsi)
2017. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
15 éves,164 és 45-46 kilo között van. Köszönöm az eddigi válaszokat. Még engem az is érdekelne hogy én hogy bánjak vele? pl ha nem eszik, de előtte van az ebéd akkor mit mondjak neki vagy mi esne neki jól, ha mondok valamit?
2017. dec. 14. 16:35
 7/8 A kérdező kommentje:
*164cm
2017. dec. 14. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:

ajaj akkor tényleg elindult a lejtőn, még pont időben van, hogy mgállítsátok.

Nagyon nem tudsz neki mit mondani, mert jól esik neki, ha éhes - én is győzelemnek éltem meg. Betegbelátásra van szükség :\ rá kell döbbenteni, elvinni orvoshoz és kórházban hizlalni fogják.

2017. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!