Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha csak simán bemegyek a...

Ha csak simán bemegyek a kórházba és mondom, hogy pszichológushoz szeretnék menni, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Igazából már elképesztően confused vagyok, egy jó darabig azt hittem, hogy borderline személyiségzavarom van, most viszont rájöttem, hogy lehet, hogy csak simán Asperger a gondom. Az is lehet, hogy az égvilágon semmi bajom, csak hipochonder vagyok.


A lényeg, hogy valami bajom biztosan van, mert teszek/tettem olyan dolgokat, amiket normális ember nem.


De mivel szülőket nem akarom belevonni ebbe, pénzem pedig nincsen, ezért arra gondoltam, hogy csak simán bemegyek a kórházba és mondom, hogy igénybe szeretném venni a pszichiátriai "kezelést"(?).


Kell ott a recepción valami konkrétat mondani, vagy egyáltalán mire kell számítsak?

17/F


2017. dec. 16. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem először egy pszichológusnál kezd. Voltam látogatni egy ismerőst pszichiátrián, nem volt egy kellemes hely....

Hívd fel a pszichológust, adnak időpontot arra elmész, beszélnek veled mi a problémád stb lehet hogy gyógyszert is kapsz, ha szükség van rá, behívnak egy következő időpontra és meglátod, hogy alakul.

Nem tudom, hogy 18 év alatt kell e szülő... Ott biztosan megtudod.

2017. dec. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges bemenned.Hívd fel a kórházat, és kérj időpontot pszcihiátriai szakrendelésre.

Mivel 17 vagy így valószínű gyermekpszcihiátria szakrendelésre adnak, de azt majd telefonon elmondjàk.

A neten megtaládod a számot amin időpontot tudsz kérni.A tb kártyád legyen a kezed ügyében mert fogják kérni a tb számod.

2017. dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Borderline és asperger? Hogy jött össze ez a kettő...

Mi az hogy "csak simán asperger"?

Nem kell neked semmilyen szakember..inkább foglald le magad. Sport/TANULÁS ;)

2017. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne diagnosztizáld magad!

2. Mivel 17 vagy, valószínűleg gyermekpszichiátriára kerülsz, de azt sajnos még nem áll jogodban titkolni. 18 fölött könnyebb, mert akkor már semmilyen szinten nem kell szülő hozzá.


Egyébként a háziorvosod is be tud utalni.


22/N

2017. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!