Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnam lekuzdeni?

Hogyan tudnam lekuzdeni?

Figyelt kérdés
Mar korulbelul masfel eve elegge mely a depressziom. Ezelott is eleg depressziv voltam, de ha erot vettem magamon es celokat tuztem ki magam ele, jobban ereztem magam, de mostmar ezek sem hatnak meg. Mindennap egyre rosszabbul erzem magam, es nem tudom, mit tegyek. Sokan ajanlak a pszichiatereket, de igazabol nem nagyon szeretnek gyogyszert szedni, pszichologushoz meg jartam regebben, de nem sokat segitett
2017. dec. 19. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

beszélgetni ha van kedved irj üzenetet.

18/L

2017. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak esetek amikor kell a gyógyszer. Ezek szerint nem tudtad leküzdeni magadtól. Az egy dolog, hogy nem szeretnél gyógyszert szedni, de ha muszáj, akkor nincs más választásod.
2017. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is szögezzük le, itt senki nem tudja megoldani a problémádat.


Csak személyes tapasztalatot tudok megosztani veled. Munkatársam volt hasonló helyzetben: sok stressz, családi tragédia (halva született baba), egészség ügyi probléma (műteni kellett a fülét) mellett még ott volt a két kislánya, a mindennapi munkahelyi stressz és az épülő családi házzal is mindig volt valami... elkezdett befelé fordulni, folyton agyalt és stresszelte magát egyre jobban. Nyáron sokat voltunk csak ketten ebédidőben benn, és sokat beszéltünk arról, hogy mitől fél, mi tartja fenn éjjelente, mitől riad fel. Ő is volt orvosnál, kapott altatót stb.


Mára kilábalt belőle, nem történt csoda és nem én gyógyítottam meg. Megköszönte, hogy ennyit beszélhetett velem, mint kívülállóval, nem pedig a feleségének "panaszkodott".A fülét megműtötték, minden rendben ment. A ház felépült. És megszületett a 4.baba egészségesen.

Visszagondolva, segített az, hogy kibeszélhette a problémáját, én ugyan tanácsot nem tudtam adni neki professzionálisan, nem is próbálkoztam. Egyszerűen csak meghallgattam. Ő minde áron jól akart lenni, a családjáért. Talán ez a görcsös magatartás még inkább fokozta a stresszt.

Tanácsom: keress valakit, akivel beszélhetsz. Keress egy célt, amiért megéri jobban lenned. Jutalmazd magad, ha úgy látod, jó úton vagy és ne ostorozd magad, ha mégsem... és kitartást!

2017. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tűzhetsz ki célt magad elé, ha a hangulati életed az agyad neurotranszmitterei befolyásolják... gyógyszerrel lehet rajta javítani, amik csökkentik a noradrenalin, szerotonin és dopamin metabolizációját, ezáltal növelik a koncentrációt az agyban. vagy pedig ugyanezekkel a gyógyszerekkel csak más fajtával a receptorok élettani hatását fokozzák.


szóval ez az életcélosdi dolog egy depressziós betegnél nem túl kifizetődő...


egyébként a gyógyszer pontos szedése és az orvossal történő beszélgetés kiút az állapotból. de valószínűleg annyira nem lehetsz rosszul, ha nem mész el orvoshoz...

2017. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!