Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmúlik a szorongás, akkor...

Ha elmúlik a szorongás, akkor elmúlik a deperszonalizáció?

Figyelt kérdés
Más mentális betegségem nincs, "csak" az erős szorongás. Szinte biztos, hogy attól van, hogy idegennek érzem magam. A fenti kérdésre kérem azok válaszoljanak, akik tudják, hogy miről van szó. Orvost ne javasoljatok, mert voltam, de amikor mondtam a deperszonalizációt, csak néztek, mint a lufinyúl. Láthatóan fogalmuk se volt róla, hogy mi az.

2017. dec. 21. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Annak az esélye, hogy pszichiáter szakorvos ne legyen tisztában mi az a deperszonalizáció közelít a 0-hoz, épp ezen ténynél fogva mégis javasolnám az orvoshoz menést. Nem olyan hétköznapi dolog ez amúgy, és nem is értem hogy gondolod megoldani ezt orvos nélkül? nyomás
2017. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Vedd félvállról! A szorongás abból ered,ha valaki nagyon komolyan veszi a dolgokat.
2017. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült legyőznöm a szorongást. Pedig hosszú èvek óta küzdök. Rosszul lettem kódolva. Sok sikert!
2017. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h azert neztek ugy rad, hogy te meg honnan tudod/ismered a deperszonalizaciot, nem? :D
2017. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert az orvos nem ismeri ezt a szót, itt a GYK-n mindenki tudja, hogy miről van szó.

Megkérdezhetem, te milyen orvosnál jártál, ez ügyben?

Különben a szorongás valóban jól kezelhető betegség. Főleg, ha a beteg is úgy akarja.

2017. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet, hogy a deperszonalizációs élményedtől szorongsz, és akkor kapott egy csavart a történet.

Mondjuk, ha egy ilyen szót a semmiből benyögsz, akkor persze, hogy néz a doki, hiszen várja a sztori folytatását. Kéne itt a szakember.

2017. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz_39 ***** válasza:

Én azt javasolnám csinálj olyan meditációs gyakorlatokat, ahol azonosulsz a körülötted lévő világgal. PL.: Ha egy idős nénitől veszel egy virágot figyeld meg részletesen. Lehet hogy még az érzéseit is érezheted amikor átadja neked.


Illetve saját tested felfedezése. Ezt lehet szintén meditatív ellazult állapotban.

Az emberi test belül leképezi az egész univerzumot, ugyhogy sokminden vár felfedezésre.:-)


Sok sikert, jó utat!

Krisz

2017. dec. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!