Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valóban pszichés gondokat...

Ez valóban pszichés gondokat jelenthet?

Figyelt kérdés

Már jó egy hete azt vettem észre, hogy szinte folyamatos vizelési ingerem van, sőt sokszor elönt a melegség azon a tájon, szóval konkrétan mintha bepisiltem volna. Szerencsére ez nem történt meg, mindig ellenőrzöm utána az alsónadrágomat és teljesen száraz. Nagyon kellemetlen, mert lassan már nem is merek kimenni az utcára, mert előre rettegek, hogy mi van akkor, ha egyszer tényleg bepisilek.

Elég hirtelen jött elő ez az egész.

Elmeséltem egy barátnőmnek, és ő egyből azt mondta, hogy szerinte ez lelki/pszichés dolog, a testvére ugyanúgy szenvedett ezzel egy stresszes időszakban elég sokáig és ezt saját magának kellett leküzdenie.


2017. dec. 21. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. 2 hónappal ezelőtt volt ilyen kb. 2 hétig (naponta 1-2 alkalommal fordult elő).

De én végig a combomon éreztem le a lábszáramig, egy csíkban, hogy elönti a forróság.

Képzelheted az elsőt... pont az egyetemen voltam.

Azonnal megállt bennem az ütő, hogy bevizeltem.

Félve néztem le a nadrágomra, hogy basszus.. órán ülök mindenki meglátja.


De lenéztem és semmi és 2 mp-en belül el is múlt a dolog.

Alig vártam az óra végét, ki a mosdóba.. alsónadrág száraz, le az alsónadrág, minden száraz.


Eléggé stresszes volt az időszak. S már azóta nem is jön elő többet.

Vizelési inger meg nekem fura módon a nagyon hidegtől jön elő, akkoriban fáztam is durván.

2017. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy érzem, hogy a jobb lábamon csorog végig valami, szörnyű érzés... :(
2017. dec. 21. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
A vizelési inger lehet fizikai betegségtől is, pl felfázás. A félelem a bepisiléstől az egyértelműen szorongás. Úgy tudod leküzdeni, ha nem görcsölsz rá a témára, hanem lazán veszed. Elmesélek egy történetet. Egy barátommal barkácsoltunk valamit, és nagyon kellett pisilnem. valami vicceset mondott, és én a nevetéstől be is pisiltem. Kirohantam a műhelyből, hogy a szabadban csurgassak, de olyan szembeszél fújt, hogy az összes a nadrágomra ment. A haverom nagyot röhögött " Összehugyoztad magad, mi?" Mondom össze bakker.:) Aztán folytattuk a barkácsolást. A lényeg: BÁRKIVEL előfordulhat, kellemetlen, de nem kell tragédiát csinálni belőle. Nem hal meg senki, nem áll meg a Föld forgása.
2017. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség, a barátnőd testvérét pedig sokkal gyorsabban kikezelte volna egy orvos, csak valamiért a pszichés betegségekkel kapcsolatban az a közvélekedés, hogy ha nem magad küzdöd le, akkor gyenge vagy.
2017. dec. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!