Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem szülés utáni...

Azt hiszem szülés utáni depresszióm van? Járt így valaki?

Figyelt kérdés
3 hónapja lett meg a babám császárral. A terhesség elején vérzés gondjaim voltak, illetve egyszer 4 hetesnek mondták, aztán 9 hetesnek. Amióta megszületett vannak vele gondok: lusta szopni, de nagy erőfeszítések árán anyatejes. Folyton felcseréli a nappalt az éjszakával, egész nap csak sír, ha felkeltem. Annyit bukik, hogy gyógyszer kellett rá. A legújabb az, hogy a védőnő szerint le vannak tapadva az izmai és azért nem nyomja úgy ki magát, ahogy elvárják. Ez volt az utolsó csepp. Nem bírom tovább. Egyre inkább azt érzem, hogy direkt csinálja a baba ezeket, sokszor hiába sír, nem érzek semmit csak haragot, és azt hogy nem akarom tovább csinálni. A férjem szerint csak fáradt vagyok. A családommal nem tartom a kapcsolatot. A férjem családja kicsit se empatikus pl az elején azzal jöttek, hogy ne szoptassam a kicsit, mert nem tápláló a tejem, túl lassan mozog, aztán meg, hogy hiperaktív. Állandóan a lehúzását hallgatom. És egyre inkább elhiszem. Már csak azért látom el, mert muszáj, nem szeretetből. Kérem segítsen valaki, nem akarok ilyen sz*r anya lenni.
2017. dec. 22. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet depresszió, pszichiáterhez kell menni és ad gyógyszert. Vagy összeszeded magad, én ezen igyekeztem, de rohadt nehéz, szóval nem is tudom melyiket javasoljam. Minden baba bukik, a gyógyszert meg simán felírják nekik, jönnek minden hülyeséggel, a gyerekdoki, védőnő is, ezeket azért fenntartásokkal kell kezelni. Engem a gyerekdoki paráztatott szét, teljesen alaptalanul, egy ekkora baba egyébként nem lehet hiperaktív, ne higgy el minden hülyeséget.
2017. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neked volt valami támaszod?
2017. dec. 22. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudod, nagyon nehéz tanácsot adni.

A leírtak alapján egyáltalán nem vagy sz*r anya, hanem egyszerűen csak kimerült. Próbáld meg a férjedet rávenni, hogy segítsen többet, mert a pihenésre neked is szükséged van. A gyerekkel ő is tud foglalkozni, amíg te alszol, vagy csak pihensz.

Nem akarlak ijesztgetni, de az én gyerekem másfél éves koráig cserélte fel az éjszakát a nappallal.

A védőnő általában azt mondja, amit a szakkönyvekből tanult, hogy a babának milyen idős korára, mit kell tudnia.

Ezzel csak egy baj van, a gyerek még nem olvasta el a szakirodalmat, ezért nem tudja, mit kell tennie! Csak a saját ütemében fejlődik, mint minden más gyerek.

Az én gyerekemet hét hónaposan még úgy kellett lökdösni, hogy hanyatt fekvésből át tudjon fordulni hasra, 11 hónaposan meg önállóan ment. A négykézláb mászás teljesen kimaradt az életéből, mert sem a kezei, sem a lábai nem bírták el a saját súlyát abban a korban, amikor ezt kellett volna tennie. Most 28 éves, és a mai napig nem tud rendesen négykézláb menni, de ez a "fogyatékossága" nem korlátozza semmiben.

A férjed családja meg honnan a fenéből szedi, hogy nem tápláló a tejed? Megkóstolták?

Ha van az ismeretségi körödben kisgyermekes anyuka, leginkább attól kérj tanácsot. Sokat fog javítani a lelkiállapotodon, ha rájössz, hogy ezekkel a problémákkal nem vagy egyedül Mindenki ilyenekkel küzd, csak szégyellik bevallani.

2017. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A környezetemben mindenki táppal tömi a gyerekét, és a Dévény tornát istenítik.
2017. dec. 22. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg azért tápozzák a gyereket, mert az a kényelmesebb. A gyerek ugyanis a táptól tovább érzi jóllakottnak magát, attól függetlenül, hogy nem

az, viszont jól el fog tőle hízni. Tápot csak akkor adj neki, ha elapadna a tejed. Egyébként is nemsokára meg kell kezdened az anyatej mellé a hozzátáplálást, akkor valamivel könnyebbé válik a helyzeted, mert a gyerek etetése nem fog annyira függeni a testedtől. Simán odanyomhatod a férjednek is, hogy etesse meg.

A tornáról tőled hallottam először. Most kerestem rá a neten. Amennyit futtában megértettem belőle, mozgássérült emberek mozgásrehabilitációjáról szól. Egy 3 hónapos gyerekről csak akkor lehet megállapítani a mozgássérültséget, ha hiányzik valamelyik végtagja. Ha hanyatt fekve mozgatja a kezeit, és a lábait, semmi baja nincs, teljesen felesleges ilyen tornával vacakolni. Ráérsz majd akkor ilyenen parázni, ha még egy éves korában is csak feküdni fog, mint egy darab fa. Ha egészséges, hidd el nem fog egy helyben maradni!

2017. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tévedés, a Dévény torna igen hatásos és egyáltalán nem (csak) mozgássérülteknél alkalmazzák, hanem olyanoknál is, akik - izomzatuk lassabb fejlődése folytán - "le vannak maradva" a mozgásfejlődésben. Más kérdés, hogy ez eléggé túlhypolt dolog, baromira semmit nem számít, ha valaki 3 hónappal később fordul hasra, vagy fél évvel később áll fel. De ha lefele eltér az átlagtól, máris nyaggatja barátnő/szomszéd/védőnő és hatalmas problémákat vizionál.
2017. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ööö, nézd a depresszió egy dolog, ha van neked egyáltalán, de vedd már elő a jozanabbik eszedet, az én lányom tápszeres, nem is szoptathattam, dévényre is járunk, mert nem tudta emelni a fejét, most már tudja. Egyik dolgot se gondolom drámainak. Te meg szoptatsz, örülj neki, ha nem jó a tejed, akkor szól majd a baba, hogy ez kevés és adsz mellé tápszert is, nem baj az sem.
2017. dec. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!