Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek szokott derealizációs...

Nektek szokott derealizációs érzésetek lenni csak úgy?

Figyelt kérdés

Szóval úgy értem, hogy nem panikbetegseghez vagy szorongáshoz kapcsolódóan, hanem csak úgy.


És ha igen, milyen helyzetekben jön elő?


És tudja valaki, hogy ezeket az átmeneti agyi "üzemzavarokat" mi okozhatja?


Azt olvastam, hogy enyhe formában, ha ritkán jelentkezik, ártalmatlan jelenség.



2017. dec. 23. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szokott
2017. dec. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl ha az ember nagyon fáradt, vagy régen evett-ivott.
2017. dec. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szokott...foleg regebben. Derealizacio, deperszonalizacio minden. Akkoriban meg amugy semmi bajom nem volt. Volt olyan idoszak, amikor napi szinten elojott, foleg ha agyaltam valamin cigizes kozben vagy stresszeltem.


Azert azt megjegyeznem, hogy abszolut nem volt ijeszto, es akkor meg azt sem tudtam, hogy ez egy jelenseg, azt meg vegkepp nem, hogy meg neve is van. Azt hittem, hogy ez csak annyi, hogy ez vagyok en. Nem is tudtam megfogalmazni, hogy mi van velem.


Utolag visszagondolva azonban ez azt jelenti, hogy lassitanom kell, sok volt a stressz (bar akkor meg ezt sem tudtam, hogy mit jelent). Ez szerintem mindenkepp egy jelzes a szervezet reszerol, hogy pihennie kell, de amugy onmagaban en sem gondolnam karosnak (bar orvos sem vagyok).


Nalam eszrevetlenul elmult (nagyon ritkan elek csak at mar ilyeneket, es tudatosan nagyon hamar ki tudom zokkenteni magam belole).


4-5 evre ra nekem lettek ugyan a stresszbol eredo mas psziches problemaim, tehat ha megprobalbad jelzes ertekunek felfogni, akkor esetleg egy kesobbi "betegseget" is megelozhetsz. :)


Jo egeszseget kivanok! :)

2017. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem csak egyszer fordult elő a vérnyomásom leesésekor, úgy hogy előtte éjszaka nem aludtam semmit. Olyan volt mintha álmodnék mindent, és nem nagyon lennék jelen fizikailag. Szerencsére másnapra teljesen elmúlt,nem volt kellemes érzés.
2020. ápr. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!