Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szokták az öngyilkosságo...

Miért szokták az öngyilkosságot elkövetőket önzőnek beállítani és megbélyegezni?

Figyelt kérdés

Számos helyen olvasható, hogy az esetek többségében megtörténik a segélykiáltás elnevezésű cselekedet, de ezt sokszor nem veszik észre a körülötte lévők, illetve nem veszik komolyan, majd kinövi és társai, fenyegetésként, zsarolásként könyvelik el.

Aztán amikor bekövetkezik a dolog, akkor mindenki csak sopánkodik, ki gondolta volna róla...

Nem inkább az öngyilkos környezetét minősíti, hogy ilyen vége lett a dolognak?



2017. dec. 25. 23:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A közeli hozzátartozókkal nagyon nagy kitolás.

Én is csak ezért nem tettem még meg, mert átérzem a helyzetüket.

2018. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért tartják önzőnek, mert itt hagyja azokat akik szeretik. A családot például. De ha jobban belegondolsz az itt maradtak csak egy embert veszítettek el, akkor mennyire kétségbeesettnek és reményvesztettnek kell lenni ahhoz, hogy mindenkit elveszítsen végleg az aki öngyilkos lesz. Nem azt mondom jó dolog, sőt, bár ne lenne ennyi, de ha valaki erre az elhatározásra jut annak oka van. Szenved. Lényegtelen miért,az számít, hogy szenved és nem tudja megoldani a problémáját, nem látja a megoldást. Én végülis el tudom ezt fogadni, mert ahhoz, hogy valaki ezt megtegye, ahhoz erő kell, amit ezek az emberek fájdalomból és elkeseredettségből merítenek.


Viszont érdemes segítséget kérni már akkor, mikor gyakrabban eszedbe jut mi lenne ha. Mert lehet, hogy egy idő után komolyabban foglalkoztat és akkor már nehezebb lesz segíteni.

2018. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mert sejtelmük sincs milyen ez. Ha meg "önző" akkor talán bele kéne gondolni hogy lehet hogy az illetőnek nincs senkije. Én se viccből vagyok ilyen, de felőlem aztán elküldhetnek itt is anyámba, mostmár nem érdekel.
2018. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!