Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos öngyilkossági...

Folyamatos öngyilkossági gondolataim vannak, kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Semmi sem jött össze az életemben, 19 évesen egésznap a házban ülök, nincsenek barátaim, senkivel nem tudok beszélgetni, ráadásul folyamatosan bosszant, hogy lesz egy bírósági tárgyalásom, garázdaság miatt vádolnak, közben egy csapat "rejtett erőforrás" támadott meg az utcán, szóval nincs valami kellemes életem, Barátnő téren is rossz a helyzet :(

2013. aug. 6. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Család,pszichológus vagy támogató csoportok.
2013. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
BP-n hol találok ilyen támogató csoportot?
2013. aug. 6. 16:30
 3/15 anonim ***** válasza:
sport ?
2013. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jó semmilyen sportban :(
2013. aug. 6. 16:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a pszihologus sokat tud segíteni. Velem is kb ugyanez a helyzet, nem vagy egydül. Hogy hol tudnál járni az t nem tudom mert nem ott lakom ahol te.
2013. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Haver menj el inkább kondizni mint hogy itthon ülnél. Elmész futni stb. Ha napi 3-4 órát mozognál (kondi,futás,biciklizés,talán küzdősport is) ahelyett hogy itt kockulnál sokkal jobban néznél ki a lányok is buknak az jó alakú pasikra,több önbizalmad is lenne, elkezdhetnél olyan sportokat amiket csapatban játszanak pl, foci,kosár,kézi stb.
2013. aug. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Konditermen, futáson és is gondolkoztam már
2013. aug. 6. 16:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Itt vagy még ?
2013. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen
2013. aug. 6. 17:10
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olvastam a kiírásod! Mintha saját magam írtam volna ki a kérdést. Nekem is ezek a problémáim. Bár csak néha tör rám ez az érzés, hónapokig megvagyok, aztán bummmm.....iszok, nyugtatót szedem marokszámra, hálistennek, hogy eddig még drogokhoz nem nyúltam...bár nem igazán rajtam múlott a dolog.


Szóval keress fel egy pszichiátert, pszichológust mindenképpen. Én is tervezem. Mert most megint a hullámvölgy legalján vagyok és ilyenkor rohadt nehéz ám kimászni belőle. Egyszer voltam egy pszichiáternél, de mivel egy manipulatív, hazug, antiszociális személyiség vagyok, így vele sem voltam őszinte egyáltalán, ezért csalódás volt a találkozó. Semmi eredményre nem vezetett. Talán ha legközelebb őszinte leszek, akkor sikeres lesz a látogás és lesz pozitív végkimenetele. Te is tedd ezt!


Az életed semmiképpen ne dobd el magadtól. Tudod mire szoktam gondolni, mikor nekem is ilyen gondolataim vannak. Hogy rendben, nekem sincs senkim, úgysem sajnálna senki, tehát túl nagy bánatot nem okoznék sok embernek. Nem lenne sokkal szegényebb a világ tőlem. De azért életben maradok, amik érdekelnek, hogy lássan a világ fejlődését magam körül és azokat a dolgokat, amiket szeretek nap mint nap magamba szívjam. Tudom, lehet hülyeségnek tartod, s nem is tudom most ezt így hirtelen kifejteni, hogy mire is gondolok, de ha már úgyis egy elba***tt életem van, legalább arra felhasználom, hogy tapasztalom az életet, megpróbálok minél többet látni, minél több mindent magamba szívni, magasról tenni közben mindenkire, mindenki véleményére magam körül. Ha már egyszer erre a kiba**tt világra születtem, akkor megpróbálok minél többet látni belőle mielőtt elhagyom. És még fiatal vagy, csak 19, én már 25 éves vagyok (Lány), még változhat a helyzeted. Neked még nagyobb esélyed van rá, mint nekem, mert te még csak épp hogy elhagytad a tinikort. Az én személyiségem már jobban rögzült.


Szóval szakember! Irány! Mindenképpen! Felír majd valami gyógyszert, ami segíteni fog. Engem pszichoterápiára akart küldeni, de ugye én ellenálltam, nem akartam menni, mert nem vagyok az a fajta, aki megakarja osztani másokkal a problémáit. Sőt kifejezetten titkolózó vagyok. Mert színészkedek folyton mindneki előtt. Mindenki azt hiszi, hogy totál rendben van velem minden, miközben legbelül egy vulkán tombol.


Nálad az is viszi most szerintem, hogy említetted, hogy barátnő terén is elég rossz a helyzet. Ebben a korban ez nagyon letudja húzni az embert, ha nem sikerül párkapcsolatot kialakítani. Tehát ha találnál valakit, lehet már az önmaga gyógyír lehetne a problémádra, s máris elvetnéd az efféle gondolatokat.


Mindenesetre, ha tényleg elég súlyosnak érzed a problémádat, keress fel vele egy szakembert. Nehéz, tudom magamról, de majd én is erőt veszek magamon.


Erőt és kitartást kívánok neked!

2013. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!