Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek attól, hogy...

Nagyon félek attól, hogy esetleg borderlineos vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem merek elmenni pszichológushoz, egyszerűen nem megy. Tudom, nem szabad saját magamat diagnosztizálni, de szinte minden tünet megegyezik. Mihez kezdjek magammal?

2017. dec. 27. 03:38
1 2 3
 1/28 TR75 ***** válasza:
Miért nem mersz elmenni pszichológushoz?
2017. dec. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyszerűen már a gondolat is riaszt. Nem voltam már orvosnál se tíz éve. Oda se merek elmenni, félek hogy valami kiderulne egy vérvétellel. Meg a tűtől is parázok kissé. Meg igazából mindentől. 😂 egy gyáva f.@sz vagyok, na.
2017. dec. 27. 04:24
 3/28 TR75 ***** válasza:

Hát, akkor maradnak az önsegítő könyvek és társaik.

De van az úgy, hogy jobb tudni a rosszat.

2017. dec. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az ilyenekhez elég cinikusan/pesszimistan állok hozzá. Mindegy, megprobalok most már aludni. Csak ne lennék ennyire ideges... A semmi miatt. Áh... Köszi hogy válaszoltál, legalább addig se voltam egyedül.
2017. dec. 27. 04:42
 5/28 TR75 ***** válasza:
100%

Az önsegítő könyveket én is lehúzásnak tartom.

Szerintem annyit megtehetsz, hogy elmész egy pszichológushoz teszteket kitölteni. Nem kell terápiába járnod, de lesz papírod arról, hogy mi a probléma.

2017. dec. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
61%
Menj el pszihiáterhez.Az ingyenes.Ha kifogsz egy jót,előbb utóbb jó lesz.Végig jártam ezt én is,csak én bipoláris hangulatzavarral.Bordenlint nehezebb gyógyítani,de ne add fel.Sok sikert.
2017. dec. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Az öndiagnosztizálásban sose bízz!


Én hónapokig hittem azt, hogy borderline bajom van, aztán végül kiderült, hogy Asperger-szindrómás vagyok. Nevetséges, mert a kettőnek szinte semmi köze egymáshoz, mégis egy "problémás" elme nagyon könnyen összekeveri/megmagyarázza magának a tüneteket.

2017. dec. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

De félek egyszerűen orvoshoz menni. Még a bőrgyógyászhoz is csak akkor mentem el, mikor már tényleg muszáj volt mert semmi sem segített. Pedig ott tényleg csak egy kis dologról volt szó, kettő percbe sem telt az egész.

Na meg nem tudom, egyszerűen nem tudom elkepzelni hogy az segít rajtam hogy egy vadidegennel beszélgetek. Rengetegen próbáltak már kihuzni a szarból, de semmi sem használt. Ha a barátaim nem tudnak segíteni, akkor mégis ki tudna? Családnak nem is merek beszélni a dolgaimrol. Nagyon jó a kapcsolatunk, imádjuk egymást, nekem van a legtokkeletesebb családom, de komolyan. Mégsem tudok velük a problémáiról, a magáneletemrol, az érzelmeimrol beszélni. Előttük muszáj megjatszanom hogy minden rendben, és még akkor is mosolyognom kell, miközben épp előtte sírtam vagy amúgy nagyon szarul vagyok. Így azt már meg se merem említeni hogy lehet el kéne menni pszichológushoz, valószínűleg hülyeségnek tartanák az egészet. Pénzem nem is lenne rá. A kórházban lévők meg... Hát nem tudom. Nem tudom rávenni magam, hogy lépjek, pedig évek óta győzködnek a barátaim hogy jó lenne végre. De sosem jutok egyről a kettőre.

2017. dec. 27. 13:25
 9/28 TR75 ***** válasza:
63%

A borderline-t nem tudod titkolni a család előtt. A jelenetek, a játszmázás, a hazug manipulációk, a tapadás bizonyos személyekhez előbb-utóbb kiderülnek, főleg a családban, ahol nem tudod magad a végtelenségig megjátszani.

Feltéve persze, ha tényleg borderline vagy.

2017. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ezek mindig igazak egy borderlineosra? Csak mert nekem van egy ilyen ismerosom (papírja is van róla) és szerintem ő nem csinál ilyeneket. Oké, az anyjával persze ölik egymást, de sosem ő kezdi. Ha "támadnak" akkor minden normális ember visszatámad. Csak azért kérdezem mert valahol azt hallottam hogy több fajtája is van a borderlinenak és gondolom nem minden tünet igaz mindenkire. De amúgy tényleg nem tudom, én csak találgatok, persze az lenne a legjobb ha semmi bajom nem lenne.
2017. dec. 27. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!