Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki depressziób...

Van itt olyan, aki depresszióból és/vagy szorongásból kigyógyult az étrendje megváltoztatásával?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a cukor meg a búza teljes megvonásával lehet pl. De akkor a mostani időseknek miért nem volt semmi bajuk, amikor ették a cukros házi sütiket, a fehér kenyeret stb. Az ő idejükben még nem volt ez a teljes kiőrlésű őrület meg minden.

Amúgy én azt gondolom, hogy azt, hogy mi van kikiáltva egészségesnek, azt is az érdekek diktálják...miből van sok, mit kéne eladni, miből lehet minél több pénzt csinálni. A tehéntej is csupa erő egészség blabla, erre lassan kiderül, hogy annyi mégse jó.


Bármilyen véleménynek, de főleg személyes tapasztalatnak örülnék!



2016. jún. 25. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyszüleink nem ettek állandóan pl unalomból ,beosztották ami volt . Másrészt 70-80 éve nem minden tartalmazott vegyszert , tisztább természetes volt többnyire az élelem . A külföldi termények tejek áruk se voltak hétköznapiak . A bor nem tablettás volt a rum nem fagyállós vagy metil . A vaj tejből nem kőolajból készült . Saponok mosogatószerek se voltak elterjedve . A sót cukrot finomítják tisztítják kémiai eljárásokkal szerekkel . Más kor volt . A pánikolás ered a média által elhitt tévinforációkból és a folyamatos fel nem dolgozott élményektől . A nyers lédús étrend a sok víz segít . Összetett ügy , egy étrendváltás vagy a sport nem tűnteti el magában ,hasznos lépésde sok mást is tenni kell .
2016. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Depressziós voltam, azt még valahogy elviseltem, de mikor egyre sűrűbb pánikrohamok is jöttek, akkor már felismertem, hogy muszáj valamit tennem, ahelyett, hogy csak passzívan elszenvedem a dolgokat. Minden nap kivonszoltam magam sétálni 1,5-2 órát, gyakran szobabicikliztem is esténként, ez már segített valamennyit. Aztán jött a kaja, azelőtt rengeteg édességgel vígasztaltam magam, na azt letettem, helyette a tipikus "vidító" ételeket ettem (csirke, banán, dió). A végére már magamtól igényem lett kimenni az emberek közé, programokat szervezni, élni. Nem mondom, néha vannak rosszabb időszakaim, a depresszió olyan, mint a drog, sohasem vagy gyógyult, csak tünetmentes... de már többre mentem ezzel, mint a legtöbben a gyógyszerekkel, amiktől csak függővé válnak, de a problémájuk egy az egyben megmarad. Vágj bele, csak az első 3 hét lesz olyan, hogy nem is élvezed, meg a hasznát sem látod, utána hirtelen csomó minden változni fog.
2016. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a levendula segitett..jot tesz az etvagynak
2016. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok panikbeteg amiota nem eszek hust!
2016. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván valamennyit lehet rajta javítani, de végső megoldás ha a kiváltó okot szünteted meg, ez meg szerintem csak legutolsó esetben a táplálkozás.

Az ételallergiákat kiszűrni valóban fontos már az elején, a cukorfogyasztás cukorfüggőséghez vezethet, emellett folyton ingadozó vércukorhoz.

Az biztos, hogy egy egészségesebb életmódra váltás nagyon sokat segít, ráadásul ha sportolsz is mellé, az nem csak endorfint termel, de okot ad arra, hogy kimozdulj, emberekkel találkozz, és szorongáscsökkentő.

2016. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!