Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki régebb óta...

Van itt olyan, aki régebb óta szed SSRI-t, pl. Citalopramot, mondjuk több mint 5 éve?

Figyelt kérdés
és együtt tud élni a gyógyszerszedéssel, inkább mint anélkül? Hány éve szedi, milyen hatásokat tapasztal hosszú távon?

2017. dec. 27. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 8 éve szedem. Többször próbáltam elhagyni,de mindig kiújult a depresszióm. Azt hittem,elvonási tünetek,de a doki felvilágosított,hogy ha elvonás miatt szédülnék és lenne szapora pulzusom,az nem 2 héttel a gyógyszer elhagyása után jelentkezne,hanem 2 nappal. Szóval szedem,bár elég gyakori,hogy elfelejtem bevenni,de elvagyok vele. Semmi extrémet nem érzek,nekem arra kell,hogy ne legyenek fizikai tüneteim.
2017. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én kb. 5. éve szedek Citalopramot (20 mg). Közelmúltban azt tapasztaltam, hogy éjszakánként nagyon erős köhögés jött rám. Régebben is mintha lett vona ilyen köhögés. Azt hittem szakmai ártalom (vegyészettel kapcs. dolgozom), de aztán rájöttem, hogy nem, a gyógyszer okozza. Megnéztem a leírásában,a nem gyakori mellékhatások közé tartozik. Az életminőségem nekem gyógyszerrel sokkal jobb, csak ez a köhögés ne lenne. Lehet más, modernebb (?) SSRI-t kéne megpróbálni?
2017. dec. 27. 21:22
 3/9 A kérdező kommentje:
csak éjszaka köhögök, nagyon durván, de nem hosszú ideig tart
2017. dec. 27. 21:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Várok még tapasztalatokat!
2017. dec. 27. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:
A dokiddal kéne beszélni, hogy jelentkezett ez a mellékhatás.
2017. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én is úgy gondoltam, ez lesz (bár 5 éve nem voltam, mivel háziorvos írja fel)
2017. dec. 27. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mielőbb kérj időpontot,ez a köhögés nagyon nem oké. Biztos van alternatív bogyesz,eszcitalopram vagy ilyesmi. Háziorvos meghallgatta a tüdődet?
2017. dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, annyira nem érzem súlyosnak, mert nappal nincs. Remélem ha gyógyszert váltok, elmúlik.


Nemcsak a köhögés miatt tettem fel a kérdést egyébként, hanem egyáltalán, hogy hosszú távon (évtizedekig) milyen hatása lehet a gyógyszerszedésnek?

2017. dec. 28. 10:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen eddig nem megszokott tünet lép fel, azt megtalálod a mellékhatások felsorolásánál is...

Úgyhogy erre azért ne nagyon adj.

2017. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!