Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos szorongás, halálfél...

Folyamatos szorongás, halálfélelem, pánik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már régóta küszködök pánikbetegséggel, szorongással, kényszerbetegséggel. Az utóbbi években sokat tanultam ezekről, kezelésükről, és orvosi segítség nélkül tudtam kontrollálni félelmeimet. 2 hónapja viszont jött mondhatni a semmiből, mert akkor éppen nem volt semmi "előjel" rá, egy óriási pánikroham. Azt hittem azonnal meg fogok halni. Nos azóta felborult az egész életem. Néhány hét után, amikor már nem bírtam a folytonos szorongást és pánikot, elmentem háziorvoshoz, aki propanolol béta blokkolót és frontint írt fel. Valószínűleg már a tudat, hogy voltam orvosnál, segített, mert aznap teljes mértékben megnyugodtam, mintha semmi bajom nem lenne. Ennek ellenére bevettem a propranololt, ami levitte a pulzusomat 42-re. Nagyon megijedtem, a doki azt mondta telefonon, hogy akkor ne szedjem. Kb 2-2,5 hétig szedtem a frontint, aztán Karácsony előtt teljesen elhatalmasodott a pánik és a szorongás. Olyannyira, hogy kb. egész nap úgy éreztem, hogy mindjárt meg fogok halni, folyamatos elviselhetetlen szorongás, rettegés. Tegnap visszamentem az orvoshoz, aki felírt egy újabb béta blokkolót ( Metoprolol napi 1x25 mg) + azt mondta menjek vissza addig a frontin dózisig, ami jó volt. Hát visszamentem a napi 3x1 (0,25mg) adagig, de nem hat semmit. Elküldött vérvételre, ma voltam ott, és utána olyan rosszul lettem, hogy így még soha nem szédültem, és úgy éreztem minden "csillog" körülöttem. Azt hittem meg fogok halni.

Holnap megyek vissza a háziorvosomhoz, viszont tanácsot szeretnék kérni, hogy mit mondjak neki? Egyébként ismerőseim nem értik, miért nem akar antidepresszánst felírni. Kérjek tőle antidepresszánst? Kérjek beutalót pszichiátriára? Nem tudom mit tegyek. Volt, hogy már olyan szinten rosszul voltam, hogy azt hittem mentőt kell hívni. És már nem úgy jönnek a pánikrohamok, mint évekkel ezelőtt, hanem egész nap szorongok, jéghideg a kezem, úgy érzem mintha mindjárt elájulnék/mintha aludnék, és néha kicsúcsosodik a pánik formájában.

Kérem aki tud, segítsen, nagyon szeretnék kigyógyulni valahogyan. Ráadásul kedden dolgozni kéne mennem, amit nem tudok, hogyan fog menni így. :(


2017. dec. 28. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A keddi munka felejtős így. Megemelheted a frontint akár 3x-4x 0.5-re is. Lehet, hogy kicsit lekábulsz, elálmosodsz, de a rohamtól megvéd. célszerű lenne keresni egy jó pszichiátert, és antidepresszánst is felíratni. Ezek hosszú távon még jobban csökkentik a szorongást, mint a nyugtatók. Ezen kívül egy csomó dolgot megtehetsz még magadért. Sportolj rendszeresen. Nem kell szétszaggatni magad, az is tökéletes ha sétálgatsz a ház körül. Relaxálj, meditálj. Kávé, kóla, alkohol felejtős egy darabig. Segítenek a kreatív hobbik, kisállatok, nyugis elfoglaltságok/zenék/filmek, olvasás, stb. Én még egy 4-6 hetes kórházi befekvésen is elgondolkodnék a helyedben.
2017. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először nézd meg

https://www.youtube.com/results?search_query=bástyai+frigyes..

Azután gondolkodj azon, hogy meggyógyulhatsz-e bogyóktól.

2017. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, valamiért nem működik a link
2017. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen mérvű szorongás esetén pszichiáter segítsége kell. Kérj beutalót az idegosztályra!
2017. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!