Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnatok nekem segiteni?

Tudnatok nekem segiteni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom ezt elmagyarazni de azert remelem megerti valaki. Mar par eve volt par ilyen jelenseg amit nem tudtam mire velni mintha kiestem volna a szerepembol, a testembol es nem az lettem volna mint eddig. Neha attol feltem megorulok igy nagyon gyorsan megprobaltam elterelni a gondolataim is sikerult is abba maradt. Volt hogy 5-10 percig neztem a sajat kezem es nem tudtam elhinni hogy az az enyem aztan vissza jott minden es utana nem ertettem az egeszet. De mostansag mar szinte minden napos olyan mintha nem is az en testem lenne csak en iranyitanam es csinalnam amit muszaj. Nem ertem az egeszet de mikor beszelek valakivel olyan mintha nem is tennem vagy nem fogom fel csak nagyon ritkan. Olyan mintha egy rohadt alomban lennek. Segitseget kertem egy szakembertol de az meg vagy masfel het mire tud fogadni es mar nem nagyon birom. Tudnatok segiteni barmivel is? Koszonom ha elolvastad.

#mentális egészség #Mintha nem az en testem lenne
2017. dec. 30. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt deperszonalizációnak hívják. Olvass utána.


Még egy kérdés: ugye kábítószert nem fogyasztottál?

2017. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez deperszonalizáció lesz.

[link]

Ha zavar vagy sokáig fennáll, akkor job lenne felkeresni egy szakembert.

2017. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*jobb

De most nézem, hogy már mentél dokihoz. Keress rá guglin, hogy mit lehet tenni deperszonalizáció ellen, hátha találsz valami jót.

2017. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat! Nem fogyasztottam semmi fele kabitoszert. Van akinek mar sikerult ebbol kilabalnia eleg hamar?
2017. dec. 30. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyenem, erős szorongás miatt, én is attól féltem megőrülök. Nekem ezt mondták, szorongástól van. De nekem pár masodpercig volt és ilyen hirtelen, nagyon ijesztő volt. Néha még most is előfordul naponta párnaponta pár másodpercig, de már annyira jól tudom kezelni, hogy csak hagyom elmenni és utána totál jól vagyok. Szóval nem parázok rá.


De régebben amikor depresszióra és szorongásra antidepresszánst szedtem (az nekem nem volt jó) attól jött elő ez, és napokig, borzalmasan szétcsúsztam tőle, nem fogtam fel ki vagyok, mi vagyok, kik ezek az emberek, vagyis felfogtam, de mintha nem én lettem volna, sokat sírtam miatta.


Lehetséges, hogy neked is szorongás miatt van, de szakember majd megállapítja, kideríti veled. (Pszichológushoz mész, jól gondolom?)

De egy biztos, nem fogsz megőrülni. :)

2017. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!