Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságon gondolkodom,...

Öngyilkosságon gondolkodom, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A többi öngyilkos jelölttel kapcsolatban engem az különböztet meg, hogy egyáltalán nem félek sem a haláltól, sem a a velejáró fájdalomtól, 2 percen belül meg tudnám tenni, de soha nem tehetem meg, túl sokan szeretnek ahhoz, hogy megtegyem, a szememben a legnagyobb önzőség volna.

De pont emiatt, hogy elhatároztam, hogy nem tehetem meg, csak őrlődés az élet, soha nem voltam boldog, pedig mindig törekedtem rá. Értelem szerűen így nem öröm az élet.

Arra jutottam, hogy van ember, akinek nem való az élet, sajnos ezek közé tartozom, viszont megvan bennem a hajlandóság, hogy jobbítsak rajta, de már nem tudom hogyan.

Szóval a kér(d)ésem az lenne, hogy segítsen valaki, hogy tehetném végre jobbá az életem? Kérlek titeket, ne pszichológust vagy gyógyszereket ajánljatok, az már lefutott kör :)

Előre is köszönöm!



2017. dec. 2. 22:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Mi lenen az amitől úgy éreznéd hogy boldog vagy és jó hogy élsz?
2017. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Jó kérdés :/
2017. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Fene tudja, azért kérdezem :) szakács vagyok, egy napon szeretnék séf lenni és a gasztronómiában mindig örömöm leltem, de az nem a boldogságról szól, nem ott kell keresnem.
2017. dec. 2. 22:36
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha elfoglaltságot találnál. Haverokkal eljárnál ide-oda. Új helyeket ismernél meg, hobbit keresnél, esetleg csajoznál.

Annyi jó dolog van az életben. Egy tudatlan kis hülye gyerektől nem lenne meglepetés egy ilyen kérdés, mert nyilván nincs tisztában az élettel. De te, akinek rendes foglalkozása is van, láthatnád, hogy van ennél jobb megoldás is. Próbálj meg kezdeni magaddal valamit.

2017. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szeretem az ilyen válaszokat, köszönöm :) Hobbi van, csajozok (nem túl sok sikerrel), eljárok helyekre. Egyszerűen nem nekem való az élet, pedig senki nem mondhatja, hogy nem próbálkozok :) Lehet, hogy ez egy végtelen kör.
2017. dec. 2. 22:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Mások megsegítése örömmel töltene el?
2017. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Valahol segítek így is másokon a munkám által. Jó érzés, ha az étteremben egy üres tányért kapunk vissza, mert ízlett a főztöm :) De válaszolva a kérdésre, igen, az mindig boldogít. Igyekszem is.

Nem, nem, ezek nem opciók, ezekre gondolni sem akarok, bár olyan sok lehetőséget írtál, hogy szerintem nálad sincs minden rendben. Itt lakom a 11-ediken, egyszerű dolgom lenne...

2017. dec. 2. 22:57
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"soha nem tehetem meg, túl sokan szeretnek ahhoz, hogy megtegyem, a szememben a legnagyobb önzőség volna.

De pont emiatt, hogy elhatároztam, hogy nem tehetem meg..."


Ebből nekem az jön le, hogy nagyon is érdekel téged, hogy mi van másokkal, sőt, tekintettel is vagy rájuk, áldozatot hozni is tudsz értük. És a megoldás is itt lesz valahol szerintem: ne a saját boldogságodat keresd, hanem másokét, máris lesz miért élned. Ennek tulajdonképpen "melléktermékeként" várhatóan te is boldogabb leszel akkor is, ha nem ez a cél, hanem hogy mások életén javíts. Főzz a szegényeknek. Menjél ételosztásokra. De bármi mással is. Jön a karácsony, most egy csomó olyan alkalom is adódik jótékonykodásra, ami máskor nem. Cipősdoboz-akció, stb. Válassz valamit és csináld. Azzal is segíthetsz másokon, ha itt normális, értelmes válaszokat próbálsz írni olyanok kérdéseire, akik bajban vannak.

2017. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezek jó ötletek, meg is fogom próbálni őket, köszönöm :)
2017. dec. 2. 23:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Oké, teljesen egyedi dolgot fogok javasolni. Próbálj ki valamit, amit mindig szerettél volna, de sose volt időd, vagy bátorságod hozzá. Lovasíjászat, búvárkodás, dobolás, akármi. És/vagy: valósítsd meg egy gyerekkori álmodat. Építs madáretetőket, motorkerékpárt, terepasztalt. És/vagy: Menj el kirándulni akár tervezetten, akár csak úgy, hogy felülsz az első vonatra, és leszállsz a 12. megállónál. Nem poénból írom ezeket. Ha az agyadat új élmények érik, képes lesz(el) rá, hogy bekapcsoljon a boldogság/öröm kapcsoló. Illetve ha új élmények érnek, új gondolataid is lesznek, amitől másképp látod a dolgokat, illetve "kívülről" a saját helyzetedet. Mit gondolsz, az emberek miért mennek el az El Camino-ra? Nem azért, hogy feltörje a bakancs a lábukat, hanem, hogy rálássanak az életükre, múltjukra, jövőjükre, és "megvilágosodjanak". Sokan (de inkább nem mindenki) itt jön rá, hogy mit akar kezdeni a további életével.
2017. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!