Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ennyi személyiségza...

Hogy lehet ennyi személyiségzavar jelen egyszerre?

Figyelt kérdés
Orvosom a lapra felírt egy csomó zavart! Hisztrionikus, Passzív agresszív karakter, infantilis, narcisztikus. A végső diagnózis pedig nem meghatározott szemelyisegzavar!!! Akkor most nekem mi bajom van? A szemelyisegzavar meg diagnózisom mit jelent? Orvosom mondta hogy sok embernek van de én nem akarom hogy nekem legyen!!!
2018. jan. 4. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek nem konkrét személyiségzavarokat jelölnek, csak jellegzetes személyiségjegyek. Nagyon sokféle személyiségzavar van, például borderline személyiségzavar, nárcisztikus személyiségzavar, bipoláris személyiségzavar, vagy disszociatív személyiségzavar. Direkt olyanokat írtam, amik alapjaiban különböznek egymástól. A nem meghatározott azt jelenti, hogy a tüneteid alapján személyiségzavarod van, viszont azt az orvos se tudja meghatározni pontosan, hogy milyen típusú. Tényleg sok embernek van személyiségzavara, együtt lehet vele élni. Gyógyszeres kezelés nem javít rajta, maximum másféle terápiákat lehet kipróbálni.

A személyiségzavarok röviden olyan pszichés betegségek, amik az identitásodban, a viselkedésedben, a személyiségedben okoznak gyökeres változást. Gyógymód jelenleg ismeretlen, kezelni úgy-ahogy lehet. Többnyire gyermekkori traumák okozzák ezt, illetve a szülőktől/nagyszülőktől örökölhető a hajlam.

2018. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!