Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevált "trükkök" pánikrohamra?...

Bevált "trükkök" pánikrohamra? Nem gyógyszerre gondolok. Van valakinek valami jól bevált módszere, stb?

Figyelt kérdés

2018. jan. 5. 13:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Bevált trükk az, hogy orvoshoz mész vele, és megmondod, hogy gyógyszer nélküli terápiát kérsz (bár nem tudom, mi ez a nagy gyógyszerellenesség). Ha a fogad fáj, akkor is orvoshoz mész, nem a GYIK-en keresgéled, hogy "bevált terápia, de fúrás nélkül, mer azt nem szeretem").
2018. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akivel volt hasonló, fog tudni erre válaszolni, de azért köszi.
2018. jan. 5. 13:31
 3/21 anonim válasza:
100%
Legyen melletted valaki (vagy hívj fel valakit) aki beszél hozzád, elkezdtek teljesen másról beszélgetni és eltereli a figyelmed.
2018. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Először a munkahelyemen "jött rám".


Gyógyszer nélküli azonnali javulás: rengeteg folyadékot igyál, (azaz hozták nekem), és pár falat. Jobban lettem, azaz elmúlt, viszont utána még pár óráig iszonyú gyengeségérzés, hidegrázás, rossz közérzet... Volt egy kolléganőm a sok közül, aki tudta, mit kell tennie, mert ő is hasonló betegséggel küzdött. Én nagyon megijedtem akkor, azt hittem, meghalok.

Ha többször előfordul, muszáj lesz orvoshoz menned, mert ez csak arra volt jó, hogy az akkori hirtelen pánikrohamot csillapítsa. Sajna nálam idegi alapon történt, akkoriban nagyon összejöttek a dolgok.

2018. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Radikális életmódváltás. De ezt szó szerint értsd. Sok mozgás, sok mászkálás haverokkal, sőt akár lakhatás szempontjából város vagy ország váltás. (Nekem ezek segítettek teljesen kigyógyulni)
2018. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Rossz kategóriába írtál, áthelyezik szerintem. Neked jobbulást és végleges gyógyulást!
2018. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Kideríteni mitől van, kezelni. Nekem rohamokkor bevált ha lassan, mélyeket lélegeztem.
2018. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Pánikroham prompt elmulasztására a légzéskontroll (lassú, mély belégzés, benntartás, lassú kilégzés) vagy zacskóba lélegzés jó módszer, folyadékpótlás is segít egy kicsit a közérzet javításában. Érdemes megtanulni valamilyen relaxációs technikát. Hosszútávon a stressz csökkentése a legfontosabb, vannak pszichoterápiás módszerek, amikkel ez megtanulható.
2018. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

4-es vagyok. Engem a doki hiába nyugtatott, hogy nem fogok meghalni, nem kell megijedni, csak éppen a vérnyomásom és a pulzusom is az egekben volt a roham alatt, ezért érzi az ember utána gyengének, kimerültnek magát. Nálam elég súlyos volt, még látni sem láttam rendesen. Szóval tényleg féltem, de hittem a pszichiáternek, hogy ez csak pánikroham, nyugi van, nem fogok meghalni. Jah, csak éppen a testi mérések mégis mást mutatnak ilyenkor. Az biztos, hogy az okát kell megkeresned, azon változtatni, mert hosszú távon semmi nem segít. Értem, miért írtad a gyógyszer-nélküliséget, mert még manapság is az a megoldás, hogy kapsz pirulát, ha egyik nem segít, akkor próbáljunk másikat, ha az sem, akkor harmadikat, szóval fejben kell magunkat rendbe tenni.

Amiről írtam előző válaszomban, az tényleg beválik. Inni és enni. A lélegzetek nekem nem segítettek. Bocs azoktól, akik ezt javasolják. Csak magamról tudok írni, hogy mit tapasztaltam roham alatt.

2018. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Volt hasonló, azért írtam.

1-es válaszoló voltam

2018. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!