Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
A suli kezdete óta nálunk van a nagynéném állítása szerint depressziós vagyok. Korábban 2 naponta sportoltam egy csapatban már egy jó ideje csak kifogásokat mondok pl.rosszul vagyok, sokat kell tanulnom stb.stb. Nincs kedvem semmihez sem sportolni sem elmenni bárhová a barátaimmal sem rajzolni (pedig ezeket régebben mindig szerettem) csak ahhoz van kedvem hogy feküdjek és zenét hallgassak. Ha el is megyek valahová a sulin kívül a barátaimmal úgy érzem mintha kívül álló lennék. Nem tudok hozzászolni ahhoz amiről beszélnek (vagy csak nem akarok) de az eredmény az hogy csak ülök és meredek magam elé a semmibe. Hangulatingadozásaim vannak egyik pillanatban még nagyon jó kedvem van madarat lehetne velem fogatni a másik percben pedig elkap egy rossz érzés és teljesen rossz kedvem lesz. Szinte mindig ok nélkül ideges leszek és kiabàlni kezdek. (Pl legutobb momdtam valamit és valaki visszakérdezett) erre nagyon ideges lettem es flegman kicsit hangosabban szoltam vissza./ Érdekelnek az olyan filmek/könyvek amik a depresszióval foglalkoznak vagy amikben meghal valaki vagy ilyesmi. Ez már régebben is így volt de anyámnak furcsa/. Régebben mindig tele voltam energiával most meg mkndig álmos vagyok. Állandóan fáj a fejem mintha migrénem lenne valamint a gyomrom is görcsöl. Ez a kettő annyira rossz, hogy legtöbbször még a gyógyszer sem használ. Korábban mindig már 10 kor aludtam mint a bunda most pedig 1:35van és még mindig nem alszom. Ha le is fekszem időben forgolódom és nem tudok aludni. Nagyon durván remeg a kezem mintha a 5x lennék a mostani koromnak. A kézremegés miatt már jártunk dokinál de mivel ez nem mindig van csak kb.napi 5-6x kb.10 percig ezért nem kezdtek vele semmit megvizsgáltak de nem találtak semmi problémat ami okozhatna a kézremegesem. Ugyanez a gyomor és fej panaszokkal semmit nem találtak. Régebben nagyon keveset ettem most meg szinte mindig éhes vagyok. Igaza van a nagynénémnek ez depresszió vagy csak valami tinikori izgulás ami elmúlik?

2018. jan. 7. 01:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A hormonok mostanra előjöttek benned aztán ennyi.
2018. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tinikori izgulásnak ez elég szélsőséges. Hogy depresszió-e, azt érdemes lenne orvostól megkérdezni.
2018. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ezek a dolgok természetesek a korodban, nekem is voltak. De elég durvának hangzik. Szerintem ha megteheted akkor keress valakit akivel beszélni tudsz erről. Nekem szerencsém volt, mert a legjobb barátom anyja pszichológus volt és sokat segített. Nem feltétlenül kell szaksegítség, de a helyedben inkább oda fordulnék. Néha elég valaki aki meghallgat, de ha tényleg szélsőségesnek érzed akkor tedd meg a lépéseket. Az, hogy most érdektelen vagy dolgok iránt szerintem az érés velejárója, meg az alvatlanság is. Nem hinném, hogy depresszió, de ha hagyod elkanászodni veszélyes lehet. Vigyázz magadra!
2018. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!