Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril hatása? Írjon aki...

A Rivotril hatása? Írjon aki tapasztalt! Köszönöm! Tünetek tompítása, álbetegség?

Figyelt kérdés
Én jelenleg hetente 2x, pénteken, és hétfőn veszek be 1db.0,5 ös rivotrilt. Most éppen szombaton vettem be, van egy minden évben visszatérő problémám, ami általában télen jön elő. Fáj a gyomrom, fáj a bordám alatt, alig tudok aludni, éjjel izzadok...gyomorsavra szedek gyógyszert, de azt tapasztalom, hogy minden gyógyszer csak 1-2órán át hat, vagy pár hétig. Utána újra jönnek a fájdalmak, egyszer már volt ilyen időszakom, akkor minden ismeretlentől kevergett a gyomrom...Most meg ég már előre...Ilyenkor fázik a talpam, minden olyan szürkébb, és mindenem fáj...Mikor beszedem a Rivotrilt, minden jobb lesz, jobban tudok koncentrálni, nem fáj semmim, stb. De sajnos kb. csak egy napig maximum. Lehet hogy a Rivotril eltompítja a betegség tüneteit, mondjuk gyomorfekélyem van, vagy rákom, és eltompítja? Esetleg csak beképzelem a betegségeket? Az igaz, hogy ha valamim fáj, már nézem is a neten, hogy vajon minek a tünete? Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen? Esetleg mi lenne jó a Rivotril helyett? Köszönöm!

2018. jan. 12. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy annyira szoronsz hogy fizikai tünetei vannak? Azt elmulasztja a Rivotril
2018. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rivotril egy benzodiazepin típusú nyugtató/altató. Szorongásra, pánikra való. Előbb azt kéne kideríteni, hogy mi a valódi bajod, és nem találomra bekapkodni a gyógyszert. Ha idegi alapon vannak a panaszaid, akkor sem hetente 2x kell szedni a gyógyszert, hanem beállítani egy adagot, és azt rendszeresen. Ne magadat diagnosztizáld és gyógyszerezd, hanem orvossal beszélj meg mindent.
2018. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hivják , gyógyszer függőség.
2018. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én nem vagyok orvos, de nagyon hasonlók a tüneteid azokhoz, amik nekem voltak 2015 kora nyártól őszig, majd aztán jött a pánikbetegség. Konkrétan:

- nem tudtam elaludni (régebben ébredés nélkül aludtam) a Rivotrillal meg legalább egyszer felébredtem mindig

- altatóval aludtam, de mikor már közel volt a pánik, akkor 10 percenként ébredtem fel, majd visszahúzott az altató

- az előző kettő mellett folyamatosan jelentek meg a fizikai tünetek: égett a gyomrom, volt hogy köhögő rohamaim voltak, bevettem egy Rilexet és a köhögőroham 1 másodperc alatt elmúlt, a végén már nyomott a mellkasom

Rivotril helyett ajánlom, hogy derítsd ki, hogy mi az amitől szorongsz (valószínűleg lehet tudod is) és nézz szembe vele. Ha nem tudsz (bár gyávának fog hangzani), akkor kerüld el azt a szituációt egy darabig, amíg meg nem tanulod kezelni... még mielőtt ki nem alakul a pánik, aztán még az otthonodat se biztos, hogy el mered hagyni... és aztán jön a feketeleves pszichátria gyógyszerek összevisszasága, ami legalább 1 évre szétk*rja az agyad... pedig vannak megfelelő gyógynövények is már a gyógyszerek helyett

2018. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!