Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Besétálhatok "csak úgy" a...

Besétálhatok "csak úgy" a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Fiatal korú vagyok, de úgyérzem, hogy segítségre van szükségem, csak valahogy ezt a körülöttem lévők nem akarják észrevenni, hiába kiáltok érte. Aki még is az nem tud, vagy nem akar.. Gondolom hülye tini depi szövegnek hangzik, de már úgy vagyok, hogy vagy külső segítség vagy a halál.

Akárhogy hangzik, elhihetitek, hogy kétségbe vagyok esve. De mit mondjak ott? Nem küldenek haza? Muszáj ahhoz valaminek történnie, hogy az emberek végre odafigyeljenek?



2018. jan. 14. 06:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Ja, besétálhatsz.

De az állami pszihi nem olyan mint egy magán, és inkább pszichológushoz kéne menned, kicsit fizetni kell de megéri.

Viszont bogyókat csak a pszichiáter tud adni.

2018. jan. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Simán besétálhatsz. Akár az SZTK-ba, akár a kórházba. Őszintén elmondod, hogy nagyon rosszul érzed magad, rossz gondolataid vannak, és orvosi segítségre van szükséged. SZTK-ban írnak 1-2 receptet, és/vagy beutalnak a kórházba. De a kórházban akár egyből be is fektetnek, ha az orvos úgy látja, hogy indokolt.
2018. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Menjél, max nem jössz ki csak 3 hónap múlva.
2018. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát először is azt kéne kiderítened, hogy kell-e beutaló a pszichiátriára. Ezt nagyon egyszerűen megteheted, csak fel kell őket hívni telefonon és megkérdezni.


Ha kell beutaló, akkor a háziorvosodhoz kell menned először, és neki elmesélni, hogy mi a problémád, miért érzed úgy, hogy szakszerű segítségre lenne szükséged. Ha ő is úgy látja, hogy kell a segítség, ad egy beutalót, amivel elmész a pszichiátriára és kérsz egy időpontot. Ott majd elmondod ugyanazt a pszichiáternek, amit a háziorvosodnak is mondtál, és ő majd mondd rá valamit.

2018. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Besétálhatsz, de lehet, hogy 1-2 hét mulva gyogyszerszedésre "kötelezve", hülyének minősitve jössz ki. Hála a korszerü, egész élettartamodra kiterjedő adattárolási technikáknak, megnézheted, hogy milyen alkalmassági vizsgálaton nem akadsz fenn. Munkahely, jogsi stb. Ha tönkre akarod tenni az egész életedet, tedd.
2018. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utána néztem és állítólag nem kell.

De teljesen elbizonytalanodok. Most akkor jó ötlet vagy nem? Csak annyit tudok, hogy kissebbségi érzésem van és folyton szorongok, úgy érzem,hogy mindenki több,mint én és sose fogad be a társadalom. Ezzel még együtt is tudtam volna élni, ha nem jött volna az a baromi okos ötletem,hogy a pia majd segít. Hát a célnak megfelel,pillanatnyilag rohadt nagy a boldogság meg Minden,de aztán végem van,mert nemtudok kontrollt tartani. Az elkövetkezendo napokban pedig beletudnék dögleni a lelkiismeret furdalásba,hogy vajon miket mondtam már megint. Mégis valamiért elkövetem újra és újra. Nem érzem azt,hogy ez îgy okés lenne. De akinek megprobaltam elmondani nem értette. Ettol csak még kevésbé érzem magam normálisnak és nemtudom mit tehetnék...bunkóságoktól legyetek szívessek kíméljetek meg.

2018. jan. 16. 02:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és persze nagy önvádlásomban elhanyagoltam egy csomó embert,akit nem kellett volna.Szóval most úgyérzem,hogy tényleg nincs sok veszíteni valóm.
2018. jan. 16. 02:47
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem oda,akkor hova mehetnék ezzel? Pszichologus nem igazán segít.. Sportolni el kezdtem és jó is,de a gondolataim akkor is gyötörnek,folyamatosan. Aludni sem tudok tolük már.
2018. jan. 16. 16:49
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Zárd ki az étrendedből a szénhidrátokat, és az étolajokat. Helyette zsírt egyél, és rendbe jössz.
2018. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami gyakran ismétlődő "kényszeres" monoton cselekedet az Életedben, ami hátráltató erővel bír lelkileg számodra?


Erőltet/erőltetnek rád valamit a közvetlen környezetedből? Esetleg nem találod a megfelelő szavakat ahhoz, hogy ezt a nehézséget elhárítsd?

2018. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!