Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 13 éves vagyok és anorexiás....

13 éves vagyok és anorexiás. Segítség?

Figyelt kérdés
Anorexiás vagyok és meg szeretnék gyógyulni, de nehéz. 154 cm és 49 kg vagyok. Tudom hogy nem olyan kevés, és hogy normális. És aki úgymond "igazán" anorexiás az kb 30 kg és 2000+ kcal kell hogy bevigyenek egy nap a gyógyuláshoz. Nekem kb mennyit kellene bevinnem, hogy ne is hízzak, ne is fogyjak? És miket szabad enni? Tésztát, fehér lisztes dolgokat, rántott húst, édességeket, sütiket, normális kajákat sem merek enni. Pedig tudom, hogy nekem kell, mert fejlődök. De nehéz enni. Napi 500-800 kcal-on élek meg. És ha annál többet eszek, bűntudatom van, és azt hiszem hogy hízni fogok. Pedig tudom hogy nem. Akkor érzem jól magam, ha keveset eszek és nem vagyok tele. Szeretnék enni, és normálisan. Szeretnék nyugodtan enni. Nem tudom, hogy nekem egyáltalán miket szabad enni. Olyan sok helyen láttam, hogy ne együnk kenyeret, rizst, krumplit, tésztát mert hízlalnak. Gondolom ezt azoknak írták akik 15+ évesek és nem 10-13. Meg édességet is mértékkel (kb heti 1x). De én még a heti 1 édességtől is félek. És a heti 1 adag tésztától is. Nagyon hiányzik a normális kaja, amiket régen ettem, bűntudat nélkül. A szüleim is iszonyat mérgesek rám, barátaim is, tegnap el is mondta a barátnőm a tanárnak, hogy mennyit eszek, és hogy mi a bajom. Ma rizseshús volt a kaja, és nem akartam enni és visszakültdek. Nagyon keveset ettem belőle, de utána hazajöttem és sírtam hogy mennyit ettem. Menzáról is szeretnék kiiratkozni, de a szüleim nem hagyják, pedig mondom nekik, hogy fogok enni szenyát, meg gyümölcsöt a suliban. Nem tudom mit kezdjek. Holnap kukoricasaláta lesz az ebéd rántott hússal. És nagyon izgulok miatta.

2018. jan. 17. 18:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Most is megettem egy tányér főzeléket, bűntudat nélkül, mert tudom, hogy kevés liszt és zsír van benne. És menzán annyira aggaszt, hogy nem tudom miben hány kcal van. Ezért sem eszek már ott főtt kaját. Meg gondolom magas a kcal tartalma. És nem akarok hízni :(
2018. jan. 17. 18:28
 2/3 A kérdező kommentje:
És azt is tudom, hogyha ezt így folytatom, korházba kerülök. És azt nagyon nem szeretném. De nehéz enni, és nem érti meg senki. Pszichológushoz fog vinni anyukám, csak nem tudom mikor. Remélem minél előbb. És még annyi, hogy 1300 kcaltól egy nap nem lehet hízni?
2018. jan. 17. 18:30
 3/3 anonim válasza:
En nem tudom a te magassagodhoz mi az ajanlott kaloriakeret, szerintem menjetek el anyukaddal pszichologushoz es dietetikushoz, es hagyd abba a kaloriaszamlalgatasd, add at a kontrollt a dietetikusnak! Ne vard meg, mire pszichiatriara kerulsz, en voltam bent anorexiaval es nagyon szornyu elmeny volt. De szerintem te meg abba a fazisba vagy, amibol teljesen ki lehet gyogyulni, mert felismerted a betegseged es erzed a problemat. Nekem is sikerult, habar en sokaig tagadtam es mindenkinek azt mondtam, hogy depresszios vagyok, a sulyom teljesen normalis (az alacsony sulyombol kovetkezett a depressziom), de ebben az idoszakban nem lattam realisan a testemet. Probalj meg keresni egy olyan dolgot, ami segit neked kilabalni ebbol. Ha tobb energiad lenne, mire forditanad? Miben elned ki a maximalizmusod, ha nem onpusztitasban? En ebben az idoszakban nagyon sokat olvastam, rajottem hogy milyen almaim vannak es igy sikerult kilabalnom ebbol. Sok szerencset, kitartas!
2018. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!