Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Többi lent

Mi van velem? Többi lent

Figyelt kérdés
A szüleim 2 éve Angliába költöztek,sajnos ritkán találkozok velük. A húgommal a nagyszüleimnél élünk. Nemrég meghalt egy ismerősöm az iskolából, és ez eléggé megviselt. Azóta elgondolkodtam azon hogy mi is az a halál, milyen lehet, honnan tudjuk hogy meghaltunk. Ezek nagyon mély gondolatok és aggasztanak, ráadásul a szüleim is nagyon hiányoznak. Már napok óta remeg a kezem, nem úgy ahogy alapból mindenkinek remeg, hanem jobban, és sokszor a gyomrom is teljesen görcsbe van, remeg az egész testem,főleg ha ezekre a dolgokra gondolok és hogy milyen lehet ha mindennek vége. Ez normális? Mi van velem? Nagyon félek, hogy ez a remegés és félelem valami nagyobb bajnak a tünetei.

2018. jan. 18. 14:38
 1/2 A kérdező kommentje:
16/L
2018. jan. 18. 16:20
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Ha komoly a baj, ajánlom, hogy menj el pszichológushoz. Ők nem adnak bogyókat (talán azt hiszem csak nyugtatót), hanem elmondhatod a problémáidat és segítenek. A remegés, valószínű, hogy a mentális problémáidból ered, bár erre szerintem te is rájöttél. Én azt tanácsolom, hogy írd le a gondolataid és fájdalmaid, attól átláthatóbbak lesznek a történtek és meg is nyugodsz. De az is jó ha egy jóbarátnak meséled el, csak ha leírod úgy újra tudod olvasni, és saját magadtól kiutat találni.


A haláltól nem kell félni, de ez egy hosszú megértési folyamat. A lényeg, hogy nyugodj meg. Esetleg keress valami hitet. Vallást, de ha nem akarsz elkötelezett hívő lenni, hihetsz a sorsban, vagy a karmában is. Ezek segíthetnek. Keress rendszert az életedbe, sportolj és aludd ki magad, még ha nem is akar ez menni. Egyél rendesen, még ha nem is igazán kívánod, különben le is gyengül a tested fizikailag. Fess vagy rajzolj, ha nem megy, használj absztrakt megvalósítást, csak színeket. Esetleg menj ki egy elhagyatott területre és add ki a dühöd. Legyél sokat friss levegőn. Vehetsz orbáncfű teát, vagy valami más gyógynövény teát, azok nyugtatnak és az orbáncfű minimálisan de van depresszió elleni hatása. (Még ha nem is vagy depressziós, talán segíthet.) Próbáld meg elfogadni a helyzeted, tudom, nem egyszerű. Én mindig azt mondom magamba ilyenkor: "Játssz azokkal a lapokkal ami van."


Sikerülni fog, a végére ha túlmész ezen erős ember leszel, vagy még erősebb. Kitartást és jobbulást! :)

2018. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!