Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a súlyos...

Mit lehet tenni a súlyos depresszió és az öngyilkos gondolatok ellen?

Figyelt kérdés
Már elég rég óta emészt engem ez az egész. Úgy érzem nincs semmim, elveszítettem mindenem. Én így már nem is akarok élni...persze ahhoz kevés vagyok hogy végezzek magammal.

2018. jan. 7. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Pszichiáter!

Sokan sokfélét fognak neked javasolni, de a legjobb az lesz, ha felkeresel egy orvost, és követed a tanácsait.

2018. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
De lemerem fogadni orvosnál/szakembernél még nem jártál.....
2018. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Futás!
2018. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és mit veszítettél el? Munkát? Családot?
2018. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves #2-es! Sajnálattal kell hogy közöljem veled, a fogadásodat elvesztetted. Voltam már a gondommal pszichológusnál (többször is).

A "mindent elvesztettem" alatt olyanoat értek mint: a józan eszem, a jó kedvem, a hitem, a szerelmem, az érzéseim/érzelmeim. Egyiket sem tudom már kifejezni. Csak a fájdalom maradt.

2018. jan. 7. 16:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az életérzéssel rezonál talán ez a szám:

Peter Gabriel & Kate Bush: Don’ t give up

https://www.youtube.com/watch?v=KVaK24LIDko


C.G Jung Gondolatok a szenvedésről és a gyógyításról c. könyvében azt írja:


"A vallás a lélek el- és felismerése, és egyszersmind a lélek lényegének megnyilatkozása és megnyilvánulása. A nagy összefüggés elvesztése a legfőbb neurotizáló tényező."


„A lelkileg szenvedő ember problémája tulajdonképpen sokkal inkább a lelkipásztorra tartozik, mint az orvosra.”


Tehát a kérdésre válaszként, keresni a szellemi megoldást!

2018. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
A depresszió attól van,hogy az embernek szär az élete. Meg kell változtatni a környezeted és csak akkor múlik el.
2018. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
A nemi felszabadulság és gátlástalanság mindenre gyógyír. Aki eleget szeretkezik,soha nem lesz beteg. Csak az elfojtással van a baj,minden rossz abból származik.
2018. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van ahogy a 7 es írja. Meg kell változtatnod a környezeted! Akár munkahely váltás. Elköltözés. Új baráti kör keresése. Esetleg új kapcsolat. El kell menni kirándulni kimozdulni. Sportolás ami segít a feszültség oldásban. Probálkozhatsz rajzolni vagy festeni, olvasni. Ezek teljesen lefoglalják az elmét. Legyen házi állatod pl. Kutya. Így kevesebb időd lesz töprengeni rossz dolgokon. Tudom nehéz megtenni az első lépést. Ne add fel!

Gyógyulást!

2018. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!