Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék az ellen tenni,...

Mit tudnék az ellen tenni, hogy ne beszéljek össze vissza?

Figyelt kérdés
Szóban jelentősen nehezebben tudom magam kifejezni, mint mondjuk írásban. Beszélek, de hülyeségek jönnek ki, szavak, amik nem is léteznek, egyszerűen csak jönnek, folyik belőlem a szó a semmiről, és csak miután kimondtam veszem észre, hogy totál úgy hangoztam, mint valami szellemi fogyatékos. Látom a másik emberen, hogy ő se tudja, mit mondjon (most éppen anyámra gondolok), csak mosolyog meg bólogat, én meg azon tűnődöm, hogy ezt most miért is mondtam és mit gondolhatnak rólam. Leszögezem azért, hogy skizofrénia-spektrumos betegségem van (azért mondom így, mert sok mindennel lettem már diagnosztizálva).

2017. dec. 27. 16:25
 1/1 anonim válasza:

Gondold át, töviről hegyire, akár többször is, hogy MIT akarsz mondani. És hogy milyen reakciót váltana ki ha kimondanád. És ezek után mondd ki.

Legalábbis én így csinálom. :

"Tényleg azt akarom-e mondani amit mondani akarok?"

Ha igen, kimondom. Ha nem, alakítok rajta.


Néha -ennek ellenére- engemet is hülyének néz a beszélgetőpartnerem, főleg amikor ... elvont dolgokról magyarázok. Ekkor csak elejtek egy halk "Látom érted" sóhajt, és otthagyom a fenébe. Az a fogyatékos aki mondja.

2017. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!