Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magamban szoktam beszélni. Ez...

Magamban szoktam beszélni. Ez mentális betegség lehet?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szorongó típus vagyok, rengeteg dologtól félek ami másnak nem okoz problémát. Orvosnál sosem voltam ezzel.

Jelenleg egész jól alakul az életem, van stabil munkám és kapcsolatom. Kilátásban a lakás és az esküvő is.

De újabban megint előjött főleg a tükör előtt ha sminkelek hogy magamban/magamnak beszélek.

Nyilván ilyenkor a dolgaimon gondolkozom főleg amik zavarnak és rettentő frusztrált leszek és kibukik valami hülyeség. Vagyis nem teljesen az de mintha magammal veszekednék de nem mindig kapcsolódik egyértelműen a gondolatmenetemhez. Ilyenkor megijedek és nagyon elszégyellem magam.


Alacsony az önértékelésem, bizonytalan vagyok, sokat rágódom, "önostorozás" is jellemző. Habár van hogy szándékosan okozok magamnak fájdalmat mert nem bírom a belső nyomást.


Páromnak egyszer megemlítettem de elkezdett kérdezgetni és nagyon szégyellem magam úgyhogy inkább nem beszélek neki se erről.


Őrült lennék?

25l



2017. szept. 27. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A zárkózottabb vagy általában kevesebbet társalgó, a naponta többnyire egyedül levő emberek sajátossága, a ki nem elégített társalgási igény ilyen módon történő levezetése, nem kóros.
2017. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha magunkban beszélünk, sokkal jobban tudatába kerülünk saját képességeinknek, de a skizofrénia előjele is lehet. (hahahaha)

Egyébként semmi baj, ha szeretsz értelmes emberekkel beszélgetni. Einstein is beszélt magában. Én is. Még sem tartom magam hülyének.

2017. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez természetes. Minden ember szokott néha magában beszélni.
2017. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En neha hangosan felrohogok melon munkaba merulve,elgondolkodva...kolegak neha aggodnak emiatt :) en nem annyira.
2017. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ezt nem tudom megállni.

Én eddig a magamban beszélek alatt kb azt értettem mikor valaki énekel a zuhany alatt vagy kommentálja a cselekedeteit.

De ha ez is rendben van akkor jó csak eléggé zavar.

2017. szept. 27. 21:45
 6/8 phoenixgirl válasza:
Én is szoktam magamban beszélni, főleg káromkodni
2017. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

azért ez nem ennyire egyértelmű, hogy ez okés. igen, vannak olyan helyzetek, mikor az ember magában beszél és nincs vele komolyabb gond, de van olyan is, hogy egy komolyabb pszichés probléma előjele, vagy tünete. mi ezt így nem tudjuk neked megmondani. ráadásul egyéb szorongós, depis tüneteid is vannak, ami sajnos egy pszichés betegség, így vélhetően nálad a magadban beszélés egy komolyabb dolog lehet.

nem akarlak megijeszteni, de szerintem egy pszichiáterrel konzultálj, már csak a magad megnyugtatása érdekében is. ha pedig úgy látja, hogy gond lehet ebből, akkor ő fog tudni segíteni és nem mi.

2017. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy korábban is akartam menni már pszichológushoz de valahogy olyan kínos az egész és mindig meggondolom magam.
2017. okt. 10. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!