Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dysthymia-val (krónikus...

Dysthymia-val (krónikus depresszió) küzdöm évek óta, olykor az öngyilkosság gondolata is megfordul a fejemben, reménytelennek érzem a helyzetem. Ki lehet ebből törni valaha?

Figyelt kérdés
Többször jártam pszichológusnál, bár nem túl sokáig. A mindennapi teendőimet (munka,evés stb.) rendszerint elvégzem, egyszerűen csak nehézséget okoz maga a létezés. Baráti kapcsolataimat többnyire tönkretettem már, újakat képtelen vagyok kialakítani, a családomra sem számíthatok. Munkán kívül (csak mert dolgozni muszáj) szinte alig vagyok képes közösségbe menni, nem csinálok semmi számottevőt az életemben, mert egész nap csak feküdni van kedvem. Olykor öngyilkosságra gondolok, de végül elvetem, mert félek, ha sikertelen lesz, akkor még nehezebb lesz integrálódni a társadalomba. Van olyan, akinek hasonló tapasztalatai vannak? Milyen megoldások segíthetnek egy ilyen reménytelennek vélt helyzetben? L,24

#dysthmia
2018. jan. 23. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani hogy a sport nem segített rajtam pedig sok reményt fűztem hozzá.
2018. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg megismerkedni egy férfival aki átvezet a nehézségeken...
2018. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Facebookon van zárt csoport, talán az a neve, hogy Pánik, szorongás, depresszió. Én a szorongásom miatt vagyok benn, elég jó csoport. Egy férfi nemrég irt egy bejegyzést, miszerint ő maga nem pszichológus, vagy ehhez hasonló, de egy évek óta depresszióval küzdő hölgy élete teljesen megváltozott a beszélgetésük óta. Szóval igen, van remény! Lépj be, és meglátod, nem vagy egyedül! Emellett keress egy jó pszichiátert, pszichológust, vagy szakembert (coach, pap, stb) akivel tudsz beszélgetni erről.

20L

2018. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerek, pszichoterápia nélkül esélytelen. Egyébként meg azzal nem sokat vesztesz, ha nem integrálódsz a társadalomba, hanem kívülálló vagy. Én is az vagyok, és még élek,szóval nem olyan elviselhetetlen disztímiával az élet.
2018. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!