Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám állandóan beképzeli,...

Anyám állandóan beképzeli, hogy beteg vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Múltkor úgy álltam, hogy megfogtam a derekamat, erre elkezdi, hogy az xy lányának is fájt, most az ideggyógyászaton kezelik, neked is lehet az a gond.

Vagy ha kiszólom, hogy fáj a torkom, egyből elkezd kombinálni, hogy halálos beteg vagyok biztos. Meg kombinál, hogy mitől lehetek fáradt tuti vérszegény vagyok. Meg ha meghallja vagy meglátja, hogy éjszaka felkelltem wc-re, egyből megy, hogy tuti nem tudsz aludni, írnak neked gyógyszert.

Mi vagyok én kísérleti patkány? Teljesen tönkretesz a hülyeségeivel, pedig próbálim észhez téríteni hiába, néha rajtam is eluralkodik ez a mentalitás, amikor azt taglalta, hogy fel kellett volna öltözni, nem lennék beteg, emésztettem magamat napokig.

Félek is tőle, komolyan. Ilyenkor látszik a beszédén, hogy nincs magánál, én csak úgy hívom, "betegségkikészítés".

De bármit olvas betegségről, azt kitalálja, hogy én vagyok az, ez illik rám. Nem lehet élni mellette.


2018. jan. 28. 04:52
 1/1 anonim ***** válasza:
hipochonder mondd neki menjen pszichológushoz
2018. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!