Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbeteg vagyok? (többi...

Kényszerbeteg vagyok? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Olyan gondolataim vannak napi szinten, amitől szorongó, depressziós érzéseim lesznek, néha még meg is siratom magam. A gondolatok leginkább abból állnak, hogy az összes szerettem meghal, egyedül maradok, vagy öngyilkos leszek, vagy elhagy a barátom, vagy a szüleim eldobnak maguktól, rákos leszek stb stb. Ez szinte mindennap van, legfőképpen lefekvés előtt, és nem hangulatfüggő. Van amikor azért csinálom mert szomorú vagyok, van amikor meg azért mert boldog vagyok.. Már nagyon nem érzem jól magam tőle, és mikor hallottam valakitől, hogy ő kényszerbeteg és hasonló gondolatai szoktak lenni, akkor elgondolkodtam, hogy talán nekem is ez van.. Csak nem akarom bemesélni magamnak, ezért kérdezem.

2015. febr. 22. 20:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Velem is hasonló a helyzet, csak egy kicsit másabb.

Engem is érdekelne a válasz, bár én jártam pszihológushoz, (nem ez miatt) de ott mondták hogy ilyen jellegű problémák, lehetnek szimplán csak nem feldolgozott emlékek, amiket legbelül így próbálunk feldolgozni.Tultenni,magunkat rajta, megbocsájtani magunknak.

2015. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Most engem is beparáztattál,nekem is ilyen gondolataim vannak.
2015. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Hát, nem tudom... már amióta eszemet tudom vannak ilyen gondolataim :D


De tényleg érdekelne, hogy ez most mi..

2015. febr. 24. 20:09
 4/12 VaLaKiki9999 válasza:

nem tudom mennyire hiszel a szellemekben ha nem akkor ne foglalkozz a válaszommal

a rosszakaró szellemek pont ilyet csinálnak az emberrel...

2015. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Írtam privátot :)
2015. márc. 5. 18:28
 6/12 anonim válasza:
100%
Hát én utánaolvastam wikipédián, és szinte minden tünet igaz volt rám. Nekem is ilyen beteges gondolataim vannak, hogy meghalok, vagy mindenki más hal meg, vagy mindenki megutál, vagy megölök valakit, mert kényszerítenek, és gyakran még sírok is ezeken, ami valljuk be elég nevetséges. Vannak napi rutinjaim, amiket nem szoktam elhagyni, mert az szorongást vált ki belőlem. Van olyan, hogy akár négyszer is átléptem a küszöböt, ha valamit nem találok tökéletesnek. Törekszek. Szimmetriára. Ha pl az egyik kezem megkarcolódott akkor a másikat is megkarcolom szintén a szimmetria miatt. És ez már engem komolyan aggaszt, mert ez már beteges. Van, amikor már minden zavar és inkább becsukom a szemem vagy valami. :D nemrég vettem magamnak citromfű cseppet, mert elvileg nyugtató hatású, de ma ittam előszőr. Na de persze lehet, hogy az egész a kialvatlanság miatt van, mert nem vagyok valami jó alvó, és csak bebeszélem magamnak.
2015. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem a beteges gondolatokon kívül nincs efféle cselekvéseim, de megértem, biztos rossz lehet :/ és nem mentél el vele Pszichológushoz? Bár, én tuti nem mennék el, magam oldanám meg, ha kényszerbeteg lennék.. de nem tudom mi ez :D
2015. márc. 10. 18:16
 8/12 anonim válasza:

6-os vagyok.

Nem biztos, hogy kényszerbetegség. Nem voltam pszichológusnál, és szerintem nem is fogok menni, meg tudom oldani. Igazságszerint addig, amég nem olvastam utána, nem is vettem nagyon észre ezeket a dolgokat, vagy csak nem törődtek velük. De nem valami kellemes...

2015. márc. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de ha nem kényszerbetegség, akkor mi, és hogyan szüntethetném meg?
2015. márc. 15. 00:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kényszergondolatok!Nálam 1 hónapja jelentkeztek!Eleinte azt sem tudtam mitől vannak a gondolatok(nem azok mint neked),s rengeteget utána olvastam,kerestem,s rábukkantam h ez ocd...kényszergondolatok,ám nálam nincs kényszercselekedet!Próbálom magam ezt legyőzni,de amiket írtak,háááát nehéz lesz,nagyon nehéz!De soha sem szabad feladni!

23F

2015. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!